Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Restrukturyzacja w Premie

Trwa czwarta próba prywatyzacji Centrum Produkcyjnego Pneumatyki „Prema”. Firmę chce przejąć konsorcjum spółek Effector z Włoszczowy i Effect Glass z Kielc, którego przedstawiciele negocjują z właścicielem – Ministerstwem Skarbu Państwa warunki zakupu 92,5 proc. akcji, których wartość nominalna wynosi około 14 mln zł. Konsorcjum otrzymało wyłączność dalszych pertraktacji z terminem do 13 grudnia.


Kolejnej próby prywatyzacji obawiają się jednak pracownicy.
„Premę” w najbliższym czasie czeka redukcja miejsc pracy, która póki co, nie ma związku z prywatyzacją. – Wynika to z planu zarządu fabryki, który mówiąc wprost – chce mniejszymi nakładami wypracować produkt i w efekcie zwiększyć zysk. Na to zgody naszego związku nie ma – uważa Waldemar Bartosz, przewodniczący „S” regionu świętokrzyskiego


Prezes „Premy” Grzegorz Wysocki potwierdza, że przedsiębiorstwo przystąpiło do programu restrukturyzacyjnego. Według ustaleń, pracę do 2014 roku ma stracić 40 osób. Jednak zgodnie z ustaleniami pomiędzy pracownikami, a zarządem, do końca roku nie powinno być zwolnień. Część z nich otrzyma wypowiedzenia, pozostali natomiast przejdą na emeryturę i świadczenia przedemerytalne. Dokładne informacje odnośnie liczby wypowiedzeń będą znane na początku przyszłego roku. – Restrukturyzacja firmy nie ma związku z prywatyzacją – podkreśla Wysocki.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9