Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Sprawdź status w NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina pacjentom, że już od 1 stycznia nowego roku nie będą musieli okazywać podczas wizyty u lekarza papierowego dowodu ubezpieczenia. Wystarczy zawierający PESEL jeden z trzech dokumentów tożsamości: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.
Odpowiedzi na pytanie, czy chory ma prawo do bezpłatnego leczenia, czy też nie, udzieli systemem elektronicznej weryfikacji.


Jednocześnie NFZ radzi pacjentom, których ubezpieczenie mogło wygasnąć, albo nie zostali do niego zgłoszeni, by wcześniej sprawdzili swój status w Funduszu. Dotyczy to najczęściej członków rodzin osoby ubezpieczonej.


Można to zrobić osobiście okazując się dowodem tożsamości zawierającym PESEL, na przykład podczas Dnia Otwartego ZUS, który odbędzie się w najbliższą sobotę w placówce w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim.


Akcja sprawdzania prawa do bezpłatnej opieki medycznej ma zostać ponowiona w Kielcach 15 grudnia – w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego NFZ przy ul. Jana Pawła II 9 w godz. godzinach 8-18.


Natomiast 31 grudnia otwarty będzie Punkt Obsługi Ubezpieczonych NFZ w Sandomierzu przy ul. Mickiewicza 34 (w siedzibie Starostwa Powiatowego) w godzinach 8-15.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 5