Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Trudny budżet przyjęty

Kieleccy radni zaakceptowali projekt budżetu na 2013 rok. Przeciwko opowiedzieli się jedynie członkowie PSL-u. Zarówno PiS i SLD, mimo dużych zastrzeżeń podkreślały, że najbliższy rok będę dla miasta trudnym okresem. W najbliższym roku przewidywane dochody wyniosą 1 021 mld zł., natomiast wydatki – 1 108 mld zł. W związku z tym deficyt wyniesie niemal 87 mln zł.


Duże zastrzeżenia budziła także kwestia dalszego finansowania spółki Korona S.A., mimo znacznych cięć pieniędzy na sport i kulturę. – Dlaczego ten klub nie zacznie oszczędzać, skoro robią to wszyscy? – pyta Alicja Obara z SLD.

– Oczekujemy większej skuteczności prezesa Korony w poszukiwaniu inwestora – dodaje Dariusz Kozak, radny PiS.

– Nie jest to wyjątkowy budżet. Budzi on nasz niepokój. Czy jest on właściwie zrealizowany? Za przewidywane środki wiele placówek sportowych nie zdoła finansować szkolenia młodzieży. Więcej pieniędzy powinno być również przeznaczonych na kulturę – podkreśla Jarosław Machnicki z PO.

– Nie mieliśmy jeszcze tak trudnego budżetu – informuje Wojciech Lubawski, prezydent Kielc. – Dziwne, że przeciwko opowiedzieli się ci, którzy doprowadzili do takiej sytuacji samorządy. Innym klubom dziękuje, bo moim zdaniem radni się zachowali odpowiedzialnie.

Za przyjęciem budżetu na 2013 rok było 17 radnych, 2 było przeciw, a 6 osób wstrzymało się od głosu.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7