Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Caritas gotowa do działania

Kielecka Caritas podsumowuje miniony rok i mobilizuje już kielczan do wspólnych działań na rzecz potrzebujących w kolejnym, 2013-tym.
Tradycyjnie powtórzone zostaną sztandarowe akcje organizacji, czyli zbiórki żywności, jakie prowadzone są w sklepach przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a dzięki którym co roku udaje się pomóc coraz większej liczbie ubogich rodzin. Podczas takich akcji kielczanie zastawiają stoły tysiącom potrzebujących.

– Wsparcie kielczan ma ogromne znaczenie, ponieważ od wielu lat sukcesywnie rośnie liczba potrzebujących – podkreślał podczas ostatnich zbiórek ks. Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas. – Nie widać tego wyraźnie z roku na rok, ale w ciągu pięciu lat to wzrost już o 30%. Na szczęście, rośnie też zainteresowanie akcjami Caritas.
W kolejnych planach będzie sprzedaż baranków wielkanocnych, z których dochód przeznaczany jest m.in. na organizację najuboższym dzieciom letniego wypoczynku. Na ten cel też przekazana zostanie część pieniędzy zebranych ze sprzedaży świec wigilijnych.

Łącząc szczytny cel z katechezą, Caritas przed Wielkanocą będzie też zachęcała młodzież i całe rodziny do składania wielkopostnej jałmużny. Wypełnione skarbonki wrócą do parafii, gdzie ofiary zostaną przeznaczone na rzecz chorych dzieci i starszych parafian.


Z początkiem wiosny Caritas będzie jeszcze apelować do kielczan o wsparcie kampanii Pola Nadziei. Ma ona przede wszystkim budzić wrażliwość na potrzeby terminalnie chorych. W Kielcach wiąże się z planami budowy pierwszego w mieście stacjonarnego hospicjum, na które wciąż zbierane są datki.


Szczytne cele Caritas można też wesprzeć na co dzień, warto też pamiętać o tej organizacji pożytku publicznego podczas rozliczania swojego zeznania podatkowego; 1% tradycyjnie jest przeznaczany na pomoc ubogim i budowę hospicjum.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 3