Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Monety dla WOŚP

Artyści i sportowcy na monetach – Narodowy Bank Polski taką gratką dla kolekcjonerów przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku w ramach akcji „Bank z sercem” Fundację WOŚP zasilą środki z licytacji 120 zdjęć i monet, min. piłkarzy oraz olimpijczyków.

Wśród nich znajdują się zdjęcia piłkarzy biorących udział w Euro 2012 (m.in. Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego), „Orłów Górskiego”, a także zdobywców medali na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r.
Siedemdziesiąt z tych zdjęć można oglądać w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie, przy Al. Ujazdowskich w Warszawie, do 31 stycznia 2013 roku.


Na aukcje trafiły też fotografie dziennikarzy i artystów związanych z radiową „Trójką” wraz z monetami upamiętniającymi 50-lecie tej stacji.


Wyjątkową gratką dla kolekcjonerów będzie też zestaw monet z okresu PRL – kompletny zbiór numizmatyczny zawierających 275 tematów polskich monet obiegowych z lat 1949-1995, oraz zestawy monet wyemitowane przez NBP z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA 2010-12.


Finał Wielkiej Orkiestry już 13 stycznia, ale licytacje monet w serwisie Allegro będą trwały do 16 stycznia 2013 r.
Fundacja WOŚP tym razem zbiera pieniądze na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków oraz na specjalistyczny sprzęt dla szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Szczegóły dotyczące aukcji dostępne są na stronie internetowej NBP pod adresem: www.nbp.pl/wosp, a także na profilu na Facebooku „Bank z Sercem”: www.facebook/bankzsercem

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6