Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wystawa „Portrety i monety” w Kielcach

Tym razem na zdjęciach będzie można podziwiać polskich olimpijczyków i piłkarzy, sfotografowanych z najpiękniejszymi monetami okolicznościowymi NBP. Na 60 fotografiach znaleźli się wybitni sportowcy: olimpijczycy, którzy przygotowują się do olimpiady letniej w Londynie, reprezentanci Polski w piłce nożnej, a także legendarni uczestnicy światowych imprez sportowych, którzy dostarczyli nam w przeszłości wielu emocji i wzruszeń.
Wystawę będzie można oglądać do 30 lipca 2012 roku na Placu Artystów.
Po zakończeniu wystawy portrety z autografami przedstawionych osób wraz z oryginalnymi monetami zostaną przekazane na aukcję wspierającą XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w styczniu 2013 roku. Wszystkie osobistości biorące udział w tej inicjatywie zgodziły się na nieodpłatne wykorzystanie wizerunku.
Narodowy Bank Polski jest jedyną instytucją uprawnioną do emisji pieniądza w Polsce. Od niemal 50 lat emituje także monety kolekcjonerskie. Do tej pory upamiętnił na nich ponad 450 tematów – m.in. ważne dla Polaków wydarzenia oraz wybitnych rodaków.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7