Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Sukienkowe dylematy

Suknia ślubna to najważniejszy atrybut Panny Młodej. Problem ze znalezieniem idealnej kreacji nierzadko spędza sen z powiek przyszłej mężatce. Jak wybrać tę idealną sukienkę, która nie tylko podkreśli figurę i temperament właścicielki, ale również uroczysty charakter dnia?

Niekoniecznie biel

Dla większości przyszłych Panien Młodych oczywistym wyborem będzie biała sukienka, jednak obecnie coraz częściej spotykamy się z kolorem écru lub stonowanego beżu. Zdarza się, że Panny Młode, chcąc podkreślić swoją indywidualność, występują w kreacjach brzoskwiniowych, liliowych, bordowych, fuksji lub… czarnych. Jeśli jednak cenisz tradycję, najlepiej sprawdzi się klasyczna biel, wzmocniona ewentualnymi dodatkami kolorystycznymi, które często dobiera się pod wystrój sali weselnej.

Nowa czy używana?

Wybór nowej sukienki wiąże się z kosztami. Jeśli zależy Ci na symbolice, zapewne zdecydujesz się na jej zakup. Z drugiej strony, wydatek kilku tysięcy złotych na ten cel nierzadko przekracza budżet rodziny Panny Młodej. Możesz wówczas skorzystać z komisu lub poszukać rozwiązania w Internecie. Na portalu suknie.wesele.com.pl dostępne są zarówno nowe suknie, jak i te, które mają już swoją historię. Pewnie posiadasz już w głowie zamysł wymarzonej kreacji. Sprawdź – może uda Ci się ją odnaleźć w sieci w znacznie niższej cenie niż sklepowa. Suknia ślubna, raz założona i profesjonalnie wyczyszczona, najprawdopodobniej nie będzie nosić żadnych śladów użytkowania.

Z pokolenia na pokolenie

Jeśli posiadasz figurę podobną do swojej mamy lub babci sprzed lat, możesz wykorzystać ich suknię ślubną. Niezbędnych poprawek dokona dobra krawcowa, a Ty zyskasz niepowtarzalną kreację w stylu vintage, wzbogaconą unikalnym pokładem emocji i wspomnień. Tym gestem na pewno sprawisz radość swojej rodzinie. Warto też użyć samego pamiątkowego welonu, który może stać się inspiracją dla całej kreacji.

Suknie ślubne – darmowe ogłoszenia – suknie.wesele.com.pl

Kreacja do Urzędu

Coraz więcej par decyduje się na zawarcie jedynie ślubu cywilnego. W takim przypadku, kwestia stroju Panny Młodej nieco się zmienia. Część kobiet decyduje się na wystąpienie w białych sukniach ślubnych, inne zaś wybierają modne kostiumy lub skromniejsze sukienki – szczególnie, jeśli w planach mają jeszcze ślub kościelny. Optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich pań, zawierających związek małżeński w Urzędzie Stanu Cywilnego, jest wybór klasycznej, białej sukienki – mniej strojnej niż ta weselna, jednak podkreślającej swoim charakterem specyfikę dnia. W takim przypadku, idealnie sprawdzają się krótsze, bardziej obcisłe kreacje, eleganckie i z klasą. Modę w zakresie ślubu cywilnego można traktować bardziej swobodnie niż w przypadku ślubu konkordatowego. Najważniejsze jednak, aby pozostać w zgodzie ze swoimi preferencjami i marzeniami.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3