Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Uważaj i noś odblaski

Wyjątkowo spokojnie minął ten weekend na świętokrzyskich drogach. Nie obeszło się bez wypadków, ale na szczęście były niegroźne.

Jednak warto uczulić pieszych, by baczniej uważali, bo to oni byli ofiarami dwóch zdarzeń, do których doszło w sobotę: w Bielinach 30-latek wtargnął pod nadjeżdżający samochód, a w Kielcach 20-letnia kobieta też wpadła pod auto. Oboje trafili do szpitali, kierowcy byli trzeźwi.


A policjanci ponawiają ostrzeżenia: okres zimowy to czas, kiedy warunki drogowe są bardzo niekorzystne i to właśnie w tym okresie piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. W kontakcie z autem nie mają praktycznie szans, by wyjść bez szwanku.

Aby zadbać o własne bezpieczeństwo, muszą pamiętać, by przekraczać jezdnie tylko w miejscach dozwolonych i nie wbiegać na jezdnię zza pojazdu lub innej przeszkody


Funkcjonariusze radzą też nosić elementy odblaskowe, które po zmroku pozwalają być widocznym dla kierowców. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dzieci do lat 15-tu mają obowiązek nosić w widocznym miejscu odblaski, jeśli poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4