Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

DUVDIVANI I JEGO PRACE

Data: 1 marca, godz. 15.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: Wernisaż wystawy “Duvdivani i jego prace”

Muzeum Historii Kielc, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Stowarzyszenie Ekosan zapraszają na wernisaż wystawy Duvdivani i jego prace. Jest to niezwykła ekspozycja prezentująca 28 reprodukcji Jesekiela Dawida Kirszenbauma – tworzącego pod pseudonimem artystycznym Duvdivani – który specjalizował się w m.in. karykaturach. Swego czasu jego dzieła zostały uznane przez opinię społeczną za sztukę zdegenerowaną.

Duvdivani jest polskim malarzem i karykaturzystą pochodzenia żydowskiego. Urodził się 15 sierpnia 1900 r. w Staszowie, a zmarł 1 sierpnia 1954 w Paryżu. W 1920 r. przybył do Niemiec, a trzy lata później rozpoczął studia w Bauchaus w Weimarze u Paula Klee, Wasiliego Kandinskiego. W 1933 roku wyemigrował do Paryża i przyłączył się do Ecole de Paris. Jesekiel Dawid Kirszenbaum przeżył wojnę i po jej zakończeniu powrócił do twórczości poświęconej w znacznej części ekspresjonistycznemu opisowi dziejów Zagłady.

Wstęp wolny

 

ZABAWY Z HISTORIĄ

Data: 28 lutego, godz. 12.00-14.00

Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: Stare, piękne, cenne

Zapraszamy na nowe spotkania warsztatowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które maja przybliżyć zagadnienia historyczne z uwzględnieniem historii miasta. Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 lutego. Chętni będą mogli zjawiać się w godzach 12-14. Podczas pierwszego spotkania na uczestników będzie czekać Gra muzealna, która pozwoli poznać sekrety Muzeum Historii Kielc. Zagadki i różnorodne zadania będą dotyczyć stałej wystawy historycznej Z dziejów Kielc oraz historii miasta.

Spotkania będą odbywać się w każdy ostatni czwartek miesiąca i każdorazowo zaproponują inną tematykę związaną z warsztatami historycznymi!

Bilet 4 zł

KLUB NAD SILNICĄ

Data: 2 marca, godz. 10.00

Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: Moja pasieka.

Prowadzi Teresa Homik.

Wstęp wolny

ŚWIĘTOKRZYSKIE TOWARZYSTWO GENEALOGICZNE “ŚWIĘTOGEN”

Data: 4 marca, godz. 17.00

Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: Dokumenty cechowe jako żródło do badań genealogicznych na przykładzie akt cechowych miasta Szczekociny.
Wykłada dr Lech Frączek z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wstęp wolny

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8