Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kolejny protest w sprawie „Premy”. Chcą reakcji ministerstwa

W czwartek przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim doszło do kolejnej manifestacji związków zawodowych w obronie pracowników CPP „Prema”. Celem manifestacji było wyrażenie dezaprobaty wobec łamania praw pracowniczych, związkowych i obywatelskich przez Zarząd w Kielcach oraz permanentny brak reakcji w tej sprawie Ministerstwa Skarbu Państwa.

To odpowiedź na oświadczenie Rady nadzorczej spółki, która apeluje o jak najszybsze zażegnanie konfliktu i porozumienie stron. Jednocześnie zaznacza, że nie przewiduje odwołania prezesa.
Związkowcy odpowiadają także na oskarżenia, jakoby pracownicy nie chcieli wprowadzenia do firmy prywatnego inwestora. – To nie prawda! – odpowiada Waldemar Bartosz, przewodniczący „Solidarności” regionu świętokrzyskiego. – Załoga „Premy” wynegocjowała pakiet socjalny i tym samym dała zielone światło. W tym czasie na papierze z pieczątką firmową zbierane były podpisy przeciwko wprowadzeniu nowego inwestora. Była ona użyta co najmniej za wiedzą prezesa. Jeżeli tak, Grzegorz Wysocki stał na czele przeciwników prywatyzacji – zauważa przewodniczący.Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.
/* */

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3