Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przeprowadzają bibliotekę

Po blisko 45 latach Biblioteka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśniej w Kielcach zmienia adres.

W tej chwili rozpoczęło się pakowanie woluminów ale ich fizycznie przenoszenie zaplanowano na początek maja. Nowa biblioteka przy ulicy Świętokrzyskiej będzie miała ok.7 tys. tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, czyli będzie dwa razy większa niż obecna. Nowością będą regały z wolnym dostępem do książek. Tutaj na początek trafi około 50-ciu tysięcy woluminów. Zmieni się także sposób wypożyczania jak i zwrotu książek. – Zakupiliśmy tzw. self-check, czyli urządzenia do samodzielnego wypożyczenia książek. Nowością będzei też zwrot książek, ponieważ na zewnątrz budynku zamontowaliśmy wrzutnię, która pozwoli oddawać książki w zasadzie o każdej porze dnia i nocy – mówi dyrektor biblioteki, Henryk Suchojad.
- Obliczyliśmy, że mamy do przemieszczenia ok. 130 ton zbiorów, a gdyby je ustawić jedna obok drugiej, to zajęłyby 14km. W sumie mamy do przemieszczenia ponad 600tys. książek, czasopism czy druków – dodaje dyrektor.
Zamknięta biblioteka to duże utrudnienie dla studentów. Dlatego, w myśl podpisanego przez uniwersytet porozumienia, żacy uczelni mogą korzystać z księgozbiorów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach oraz Politechniki Świętokrzyskiej. Otwarcie nowego gmachu zaplanowano na 1 października.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6