Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Rozbój w sklepie

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali dwie osoby, podejrzewane o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na ekspedientce jednego ze sklepów w Staszowie.

Do zdarzenia doszło krótko przed północą. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, do sklepu monopolowego wszedł zamaskowany mężczyzna, który zagroził pracownicy obiektu nożem i zażądał wydania pieniędzy z kasy. Kobieta nie straciła zimnej krwi i uruchomiła system alarmowy, a sprawca uciekł w nieznanym kierunku. Zanim jednak wybiegł, zdążył jeszcze ukraść butelkę alkoholu oraz kilka paczek papierosów.
Informacja o zdarzeniu dotarła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, który natychmiast skierował we wskazany rejon patrol policyjny. Szybkie działanie staszowskich kryminalnych doprowadziło do ustalenia i zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o rozbój. Okazali się nimi 29-letni mężczyzna oraz 27-letnia kobieta, mieszkańcy pow. staszowskiego. W chwili zatrzymania oboje byli nietrzeźwi, kobieta miała ponad dwa promile, natomiast jej znajomy 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymane osoby wcześniej były już notowane. Oboje trafili do policyjnego aresztu.
Policjanci odzyskali skradzione mienie. Zabezpieczono również przedmioty, którymi prawdopodobnie posłużyli się sprawcy podczas napadu na sklep. Za to przestępstwo sprawcom może grozić nawet 12 lat więzienia.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6