Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przetarg Ściegiennego do ponownej analizy! Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła ofertę konsorcjum

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach poinformował, że w ubiegły czwartek odbyła się rozprawa w Krajowej Izbie Odwoławczej w sprawie odwołań, jakie zostały złożone w stosunku do rozstrzygnięcia postępowania przetargowego zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa ulicy Ściegiennego w ciągu drogi krajowej nr 73 w Kielcach”.

W wyniku postępowania przetargowe wybrano ofertę konsorcjum PRI Fart oraz KPRD. Odwołania wpłynęły od firm, które złożyły ofertę drugą oraz trzecią w kolejności względem kryterium najniższej ceny, czyli ŚPRD Trakt oraz Strabag.
Dzisiaj MZD powziął telefoniczną informację z Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie orzeczenia. Przedstawiono jego sentencję zgodnie, z którą:
- Odwołanie firmy Trakt zostało oddalone
- Odwołanie firmy Strabag zostało uwzględnione
- Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła ofertę konsorcjum PRI FART i KPRD
- Zarządzono ponowne badanie ofert z uwzględnieniem wyroku Krajowej Izby Odwoławczej.
MZD będzie oczekiwał na pisemne orzeczenie wyroku wraz z uzasadnieniem, które powinno nadejść w przyszłym tygodniu. Po zapoznaniu się z nim oraz ponownym zbadaniu ofert pod kątem wyroku KIO zostanie ponownie zostanie wyłoniony wykonawca inwestycji. MZD szacuje, że może to nastąpić około połowy marca – czytamy w komunikacie wysłanym do naszej redakcji przez Jarosława Skrzydło, rzecznika MZD.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2