Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Fart przebuduje 73-kę?

Niewykluczone, że Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” z Kielc rozbuduje ulicę Ściegiennego w ciągu drogi krajowej nr 73 w Kielcach. Firma złożyła najtańszą ofertę w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez Miejski Zarząd Dróg. Fart zaproponował kwotę niespełna 66mln zł, podczas gdy najdroższa oferta opiewała na 136mln zł. W sumie oferty cenowe złożyło 11 firm i konsorcjów.

- Obecnie będzie badane, czy Przedsiębiorstwo Fart mogło złożyć ofertę samodzielnie, ponieważ do II etapu postępowania dopuszczone było wraz z konsorcjantem – Kieleckim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych – informuje Jarosław Skrzydło, Rzecznik Prasowy MZD w Kielcach. – wykonawca inwestycji ma zostać wyłoniony za miesiąc.


Przed przetargiem inwestor miał zabezpieczoną na inwestycję kwotę 21mln zł, jednocześnie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Miasto Kielce ma zagwarantowane finansowanie w kwocie 122mln zł, co ma obejmować nie tylko roboty budowlane, na które przeprowadzono przetarg, ale także refundację wykupu gruntów oraz finansowanie podmiotu, który będzie pełnił nadzór nad inwestycją w imieniu inwestora.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4