Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Budzimy WIOSNĘ

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Kielcach przywołuje wiosnę już 15 marca 2013. Kieleccy Wolontariusze organizują koncert pod hasłem „Budzimy WIOSNĘ” i pragną zaprosić wszystkich mieszkańców do włączenia się w zabawę.

Koncert rozpocznie się o godzinie 15:00 na kieleckim Rynku. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przez zabawę chce włączyć kielczan w łańcuch dobroci – zachęcić do przekazania 1% podatku oraz pomóc małemu Kacperkowi z rzadką chorobą metaboliczną, dla którego zbiera nakrętki na zakup aparatu ułatwiającego porozumiewanie się z otoczeniem. Przyświecają nam 3 cele: zaproszenie Państwa do przekazania 1% podatku na Stowarzyszenie WIOSNA, wsparcie 6-letniego Kacperka oraz szerzenie świadomości ECO.

Budzenie Wiosny to cykliczna impreza. Początki sięgają Kampanii na rzecz Uśmiechu, która po raz pierwszy odbyła się 21 marca 2007 roku. W ubiegłym roku AKADEMIA budziła WIOSNĘ także 21 marca. Plac Artystów był świadkiem happeningu – wolontariuszki zrzuciły z siebie zimowe ubrania. Z uśmiechami na twarzach i pełne energii rozdawały przechodniom kolorowe kwiaty origami.

Podczas koncertu będzie można posłuchać Magdaleny Paradziej, uczestniczki Bitwy na Głosy oraz zespołów FireFlower i Front. Wystąpi też Kabaret z Konopi – finalista PAKI. Będzie można zobaczyć występ taneczny w wykonaniu uczniów i wolontariuszy. Głównym punktem programu będzie EKOPOKAZ mody, gdzie modelami będą mali studenci – dzieci biorące udział w programie. Wszystkie stroje sami własnoręcznie projektują i przygotowują. Pokaz mody poprowadzi Aleksandra Szczęsna, II Wicemiss Polonia 2012, a o oprawę muzyczną zadba DJ Miciu.
Wokół koncertu nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Będzie malowanie twarzy, ścianka do graffiti i warsztaty prowadzone przez Muzeum Zabawek i Zabawy.

Ważną oprawą koncertu będzie wystawa sukcesów małych studentów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Kielcach. Oficjalnie rozpocznie się też aukcja charytatywna projektu, z której cały dochód zostanie przeznaczony na organizację warsztatów, eventów, spotkań i wycieczek dla dzieci, które dadzą im szansę na odniesienie kolejnych sukcesów i odkrywanie swoich mocnych stron. Na aukcji można będzie zakupić przedmioty z autografami takie jak: płyta zespołu Enej, płyta zespołu Star Guard Muffin, koszulka z autografem Mariusza Wlazłego, piłka z autografami zawodników drużyny Effector Kielce itp.

Podczas koncertu odbędzie się też zbiórka nakrętek dla Kacperka, za które zostanie zakupiony specjalistyczny aparat ułatwiający mu porozumiewanie się z otoczeniem. Kacper ma 6 lat i cierpi na bardzo rzadką chorobę metaboliczną (deficyt AADC).
Całość poprowadzi Krzysztof Kubalski z Kabaretu z Konopii z naszą wolontariuszką, Joanną Kowalczyk.
Szersze informacje można uzyskać kontaktując się z Koordynatorem Regionalnym pod nr 783 430 091 lub Asystentem ds. Promocji pod nr 783 430 293.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to nowatorski program edukacyjny, który pomaga dzieciom w przezwyciężaniu kłopotów w szkole. Podobnie jak SZLACHETNĄ PACZKĘ realizuje go Stowarzyszenie WIOSNA.

Projekt AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI realizujemy od 2003 roku. Naszą dewizą jest przekonanie, że każde dziecko ma prawo do sukcesu – pod warunkiem, że ktoś zechce zainwestować w nie swoją uwagę, entuzjazm i zaangażowanie. Dzieci, którymi się zajmujemy, często nie mają łatwego życia, a za ich problemami w szkole stoją poważne kłopoty dorosłych. Wystarczy jednak poświęcić im czas, by w ich nastawieniu do szkoły i samych siebie zaszła magiczna wprost zmiana. Zadaniem naszych wolontariuszy jest inspirować je do wzrastania. Podajemy dziecku dłoń, by mogło wyjść ze świata porażek, dajemy poczucie bezpieczeństwa, pomagamy uwierzyć w siebie.

Kielecka AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI działa od 2007 roku i współpracuje z 5 szkołami. W tym roku udzielamy indywidualnego wsparcia aż 100 dzieci z naszego miasta. W tą pomoc jest zaangażowanych ponad 100 wolontariuszy, studentów kieleckich uczelni.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1