Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Język polski – dodaj do ulubionych

Konkursy poetyckie, turnieje, spotkania z ciekawymi ludźmi, pojedynki na wiersze – wszystko z humorem lub na poważnie. Taki był zakończony w sobotę tegoroczny XXI Tydzień Kultury Języka.

W jego ramach odbyło się blisko sto imprez przeznaczonych dla każdego, od przedszkolaków po studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
– Najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach organizowanych przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w warsztatach teatralnych w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś, a nieco starsi – sprawdzić swoją znajomość języka polskiego w finale I Świętokrzyskiego Konkursu Językowego w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym – mówi Lidia Pasich ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, współorganizatora Tygodnia.
Ideą XXI Tygodnia, podobnie zresztą jak wszystkich poprzednich, było poznawanie piękna mowy polskiej. – W dzisiejszych czasach chętnie uczymy się języków obcych. Jednak z językiem ojczystym wzrastamy i poznawanie go, przemian w nim zachodzących, jest podstawą naszego funkcjonowania i rozwoju – podkreśla pani Pasich.
Hasło przewodnie Tegorocznego Tygodnia Kultury Języka brzmiało „Język ojczysty – dodaj do ulubionych” i było bezpośrednio związane z kampanią społeczną Narodowego Centrum Kultury i Rady Języka Polskiego oraz Rokiem Juliana Tuwima.
Małgorzata Cioroch

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2