Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Już jest – album Kielce Miasto Papieskie!

Ksiądz biskup Kazimierz Ryczan podpisał 300 albumów książkowych „Kielce Miasto Papieskie”, które już w poniedziałek trafią do sprzedaży za pośrednictwem Radia Plus Kielce. Limitowaną serię z podpisami Pasterza Kościoła Kieleckiego oraz Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego można nabywać od 4 marca w siedzibie radia.

Album książkowy „Kielce Miasto Papieskie został wydany przez Radio Plus z okazji 10 rocznicy przyznania Wielkiemu Polakowi Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kielce (25 września 2003 roku). Pięknie wydana książka ukazuje związek Ojca Świętego ze świętokrzyską społecznością. Zawiera m.in. liczne zdjęcia z wizyty Papieża w Kielcach (3.06.1991 r.) oraz film dokumentalny podsumowujący pielgrzymkę na płycie DVD . Autorem albumu jest redaktor Katarzyna Bernat – dziennikarz Radia Plus Kielce.
W 2010 roku Radio Plus oraz tygodnik Kielce Plus zainicjowało projekt „Kielce Miasto Papieskie” przygotowując cykl audycji radiowych oraz tekstów prasowych poświęconych związkom Jana Pawła II z Kielcami. Niniejsza, unikalna publikacja jest zwieńczeniem tego dzieła. W ramach, którego powstało kilkadziesiąt artykułów prasowych w Tygodniku Kielce Plus oraz reportaży radiowych w Radiu Plus Kielce, upamiętniających związki Jana Pawła II z Kielcami. Cykl cieszył się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy i czytelników. W tym roku, chcąc podkreślić obchodzony jubileusz, wydaliśmy wyjątkową publikację, aby społeczność Kielc mogła w uroczystej formie uczcić historyczne wydarzenie i pamiętać, że błogosławiony Jan Paweł II od dziesięciu lat jest jednym z nas.
Album książkowy zawiera pięć istotnych dla kielczan części: Wizyta, Spotkania, Obywatelstwo, Beatyfikacja, Nauczanie Jana Pawła II. Zaprezentowane są one w różnej formie: wywiadów, wspomnień, tekstów. –Warto podkreślić, że w książce znajdują się wypowiedzi 60 osób: świeckich i duchownych, którzy opowiadają o swoich spotkaniach z Ojcem Świętym oraz dzielą się refleksjami na temat papieskiego nauczania – mówi autorka Katarzyna Bernat.
Projekt „Kielce Miasto Papieskie” objęli patronatem: Ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan oraz Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.„Błogosławiony Jan Paweł II zostawił nam ogromne dziedzictwo duchowe i nauczanie, które należy nieustannie zgłębiać. (…) Dlatego cieszę się, że ukazała się publikacja ukazująca związki miasta Kielce i kielczan z Ojcem Świętym. Przekazywanie pamięci o wydarzeniach, które miały ogromne znaczenie nie tylko historyczne, ale przede wszystkim stały się zaczynem do odnowy życia duchowego kieleckiego Kościoła jest zadaniem wszystkich wierzących. Czytając tę książkę wzbudźmy w naszych sercach wdzięczność za dar obecności Jana Pawła II na Ziemi Świętokrzyskiej. Zgłębiającym bogactwo myśli błogosławionego Jana Pawła II z serca błogosławię” – napisał we wstępie ksiądz biskup Kazimierz Ryczan.
Książka zasługuje na uwagę również pod względem edytorskim. Eleganckie wydanie na papierze kredowym, uzupełniają niepublikowane dotychczas fotografie, które pochodzą przede wszystkim z Archiwum Diecezjalnego oraz ze zbiorów prywatnych. Dlatego publikacja może być nie tylko unikalną pamiątką przypominającą minione wydarzenia, ale również doskonałym materiałem do pracy z młodymi ludźmi, którzy nie byli bezpośrednimi świadkami obecności Jana Pawła II w Kielcach. – Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Starsi, przypomną sobie nieodległe jeszcze wydarzenia, a młodsi poszerzą sobie na ich temat wiedzę – podkreśla Katarzyna Bernat.
Do publikacji dołączona jest także płyta DVD z reportażem z wizyty Jana Pawła II w Kielcach, pt. „Miejsce na szlaku pielgrzyma” (scenariusz i realizacja: Jan Goc). Film dokumentalny, zrealizowany w 1991 roku przez TVP Kraków, jest doskonałym uzupełnieniem wydania książkowego. Książka z płytą DVD jest do nabycia w Radiu Plus Kielce. Pierwszych 300 osób, które dokona wpłaty na konto Radia Plus Kielce minimum 50 zł (w tym koszty wysyłki) otrzyma specjalne, pamiątkowe wydanie albumu „Kielce Miasto Papieskie” z podpisem ks. bpa Kazimierza Ryczana oraz Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Osoby, które wpłacą 35 zł otrzymają standardowe wydanie książki „Kielce Miasto Papieskie” (bez podpisów patronów publikacji). Wpłaty zostaną przekazane na rozwój mediów diecezjalnych.
Nr konta Radia Plus Kielce: 18191010482782990882600002Radio Plus Kielce25-013 KielceUl. Jana Pawła II 4Z dopiskiem: DAR NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6