Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Takich targów jeszcze nie było!

Dzisiaj rozpoczynają się XIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej – Agrotech, które zakończą się w niedzielę. To impreza wyjątkowa, bo największa w historii Targów Kielce.

- Takiej wystawy u nas jeszcze nie było. Nie dość, że stoiskami wypełniliśmy wszystkich siedem obiektów, to musieliśmy zbudować pięć hal namiotowych. Do tego zajęta została cała powierzchnia zewnętrzna. Już ubiegłoroczne targi były ogromne, a te są większe o 5 tysięcy metrów. Dla zobrazowania – to jedna dodatkowa hala więcej – tłumaczy Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
W tym roku z zaproszenia organizatorów skorzystało ponad 600 firm, dla których jest to najważniejsza impreza branżowa w Polsce. Wiele z prezentowanych maszyn to światowe premiery na rynku polskim, będące świadectwem ogromnego postępu technologicznego. Dzisiaj światowe rolnictwo to nie tylko traktory, ale też koparki czy ładowarki, które usprawniają pracę.
- W tym roku spodziewamy się, że niektóre wystawy będą nieco uboższe, jak chociażby Targi Autostrada, bo skończyły się pieniądze z perspektywy unijnej na lata 2007-2013. W przypadku rolników dopłaty są jednak stałe, stąd tak duże zainteresowanie naszą wystawą. Rolnicy mają pieniądze na inwestycje, a producenci to widzą – przekonuje Mochoń.
W czasie targów działają również specjalne punkty konsultacyjne dla rolników. Nawszystkie pytania odpowiadają specjaliści Agencji Restrukturyzacji iModernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Ministerstwa Rolnictwa iRozwoju Wsi. Jednocześnie w Targach Kielce odbywają się Targi Przemysłu Drzewnego iGospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.
Tomasz Porębski

Poniżej galeria zdjęć – tak było rok temu, na osiemnastym w historii Agrotechu

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8