Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

ZABAWY Z HISTORIĄ

Kielce w PRL-u w JędrzejowieWarsztaty graficzne z symboli Kielc

Data: 25 kwietnia, w godz. 12.00-14.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: „Dzik, scyzoryk, grafiki kieleckie”

W najbliższy czwartek 25 kwietnia, Muzeum Historii Kielc zaprasza na kolejne warsztaty dla dzieci i młodzieży, tym razem związane z graficznymi symbolami Kielc pt. „Dzik, scyzoryk, grafiki kieleckie”. Zajęcia poprowadzi Iwona Grabczak. Wstęp płatny 4 zł.

KLUB NAD SILNICĄ

Data: 27 kwietnia, godz. 10.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: „Polonez na kartach historii”

Na sobotnim spotkaniu Klubu nad Silnicą Wiesława Juchnowska przedstawi prelekcję „Polonez na kartach historii”.

OTWARCIE WYSTAWY

Data: 28 kwietnia, w godz. 17.00
Miejsce: JĘDRZEJÓW, Pl. T. Kościuszki 7
Tytuł: „KIELCE W PRL-u”

Tych, którzy nie zdążyli obejrzeć wystawy czasowej „Kielce w PRL-u” zapraszamy w najbliższą niedzielę 28 kwietnia do Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, gdzie będzie można ponownie oglądać Kielce z czasów PRL-u. Już od godz. 16.00 na dziedzińcu muzeum pokaz zabytkowych samochodów z epoki, a o godz. 17.00 uroczyste otwarcie wystawy poprzedzone prelekcją komisarza wystawy Marcina Kolasy.

PRZYPOMINAMY, ŻE …

W Małej Galerii Muzeum Historii Kielc od 21 marca do 6 maja dostępna jest dla zwiedzających doroczna wystawa malarstwa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.
W Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance prezentujemy wystawę fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.
W klubie Seniora na ul. Hożej można oglądać fragment wystawy „Kwiatki w betonie” – o próbie zwalczania sztuką szarej rzeczywistości PRL-u, która prezentowana była podczas wernisażu wystawy „Kielce w PRL-u”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0