Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

WIECZÓR W MUZEUM

Janusz BuczkowskiData: 29 maja, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: „Stare, piękne, cenne”

Muzeum Historii Kielc zaprasza na kolejny środowy „Wieczór w muzeum”. W tym tygodniu spotkanie z cyklu „Stare, piękne, cenne”, na którym Krzysztof Myśliński przedstawi drugą część wykładu pt. „Pasjonująca ceramika. Glina, kamionka, fajans”. Po przerwie kawowej, o godz.. 18.00 zapraszamy na film. Eksponatami wieczoru będą kieleckie plakaty z lat 1960-1970.

Wstęp wolny

DZIEŃ DZIECKA Z KIELECKIMI STRAŻAKAMI

Data: 29 maja, godz. 17.00-18.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4

Z okazji Dnia Dziecka już w środę 29 maja na dziedzińcu Muzeum Historii Kielc strażacy kieleccy udostępnią do zwiedzania dla wszystkich dzieci bojowy wóz strażacki.

PROMOCJA KSIĄŻKI JANUSZA BUCZKOWSKIEGO

„Wspomnienia z tamtych lat 1939-2012”

Data: 31 maja, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4

Muzeum Historii Kielc zaprasza miłośników fotografii, a także historii Kielc na promocję najnowszej książki autorstwa Janusza Buczkowskiego „Wspomnienia z tamtych lat 1939-2012”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 w sali wystaw czasowych.

Wstęp wolny.

ŚWIĘTOKRZYSKIE TOWARZYSTWO GENEALOGICZNE „ŚWIĘTOGEN”

Data: 3 czerwca, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: „Genealogiczne drzewo życia”

Tradycyjnie w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00 w Muzeum Historii Kielc odbedzie się otwarte zebranie Świętokrzyskiego Towarzystwa Genealogicznego” Świętogen”. Na spotkaniu Janusz Wilczewski przedstawi prelekcję pt. „Genealogiczne drzewo życia”.

Wstęp wolny.

PRZYPOMINAMY, ŻE …

1. Od 21 maja w Muzeum Historii Kielc czynna jest wystawa czasowa „140 lat Straży Pożarnej w Kielcach„.

Bliższych informacji udziela komisarz wystawy Paweł Wolańczyk tel. 041, 340-55-23.

2. Od 23 maja 2013 r. w kościele parafialnym pw. św. Krzyża w Kielcach udostępniona jest wystawa „100 lat parafii salezjańskiej w Kielcach”. Wystawa powstała we współpracy z Parafią św. Krzyża, prezentuje dzieje kościoła i parafii od początków XX wieku po dzień dzisiejszy.

3. Od niedzieli 28 kwietnia do końca wakacji w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę czasową „Kielce w PRL-u”.

4. W Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance prezentujemy wystawę fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

5. W klubie Seniora na ul. Hożej można oglądać fragment wystawy „Kwiatki w betonie” – o próbie zwalczania sztuką szarej rzeczywistości PRL-u, która prezentowana była podczas wernisażu wystawy „Kielce w PRL-u”.

6. W kieleckim Areszcie Śledczym można oglądać wystawę Muzeum Historii Kielc pt. „Sport w Kielcach do 1990 r.”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6