Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dzień Dziecka w Muzeum Zabawek i Zabawy

muzeum_zabawekZajęcia z graficiarzami, koncert, pokazy jo-jo, turniej gier oraz bezpłatny wstęp dla dzieci to atrakcje, które swoim gościom proponuje Muzeum Zabawek i Zabawy w święto dzieci.

1 czerwca od godziny 11.00 do 13.00 Wzzornij! na dziedzińcu Muzeum, warsztaty poprowadzą kieleccy graficiarze. Będzie można stworzyć wzornik graffiti inspirowany wzornikiem Józefy Kogut. Zajęcia towarzyszą wystawie „Zabawki fantazją malowane”. Równolegle odbędą się pokazy i warsztaty grupy YoYoFactory. Uczestnicy będą mogli przekonać się, jak sprawnie można manipulować jo-jo i zmusić zabawkę, by wykonywała nawet bardzo skomplikowane ewolucje. Spotkanie towarzyszy wystawie „Zabawki ze sznurkiem”.
Wspólnie z firmą Granna Muzeum organizuje turniej gry Superfarmer. W sobotę 1. czerwca odbędą się 4 tury w systemie pucharowym, rozpoczęcie rozgrywek o godzinach: 10, 12, 14 i 16. W międzyczasie będzie się można nauczyć zasad tej, jak i kilku innych gier. Gry Granny cieszą się dużym powodzeniem i mogą być atrakcyjną zabawą dla najmniejszych już od 3 lat. Górnej granicy wieku dobrej zabawy nie przewiduje się. Niektóre zagadki zaproponowane w grach mogą sprawić problemy także dorosłym. Do zdobycia upominki niespodzianki, zaproszenia do kina, bawialni, na lekcje tańca oraz fitness.
Weekend z Dniem Dziecka w Muzeum nie kończy się w sobotę. Także w niedzielę 2.06. od godziny 13.00 do 17.00 dodatkową atrakcją będzie koncert Ama Band. Zespół zaprezentuje utwory popularnych wykonawców, przeboje znane z radia i lubiane przez dzieci. W przerwach atrakcyjne konkursy i zabawy dla gości Muzeum. Impreza odbędzie się pod egidą Centrum Muzyki Empire, które na co dzień zajmuje się m.in. nauką śpiewu i gry na instrumentach. Pomaga realizować pasje związane z muzyką. Koncert jest prezentem Centrum Muzyki Empire dla wszystkich odwiedzających Muzeum Zabawek i Zabawy.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.
Z okazji Dnia Dziecka wstęp dla dzieci do 16 lat w najbliższą sobotę i niedzielę jest bezpłatny.

Wszystkim Dzieciom Muzeum Zabawek i Zabawy życzy wesołego Dnia Dziecka

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4