Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

BANNER + Park Miejski w Kielcach- Mniejsza WersjaWIECZÓR W MUZEUM

Data: 19 czerwca, godz. 17.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: „Kieleckie curriculum vitae”

Muzeum Historii Kielc zaprasza na kolejny środowy „Wieczór w muzeum”. W tym tygodniu spotkanie z cyklu „Kieleckie curriculum vitae”, na którym Krzysztof Myśliński przedstawi trzecią część wykładu pt. „Kielce w Polsce odrodzonej”, pod tytułem „Na drodze do nowoczesnego miasta: Przestrzeń, kultura, życie codzienne”. Po przerwie kawowej, o godz.. 18.00 Rozmowa wieczoru: Dwudziestolecie – szansa stracona czy wykorzystana?. Eksponatem wieczoru będą mebelki z kieleckich fabryk mebli.

Wstęp wolny

MUZEUM HISTORII KIELC

Data: 21 czerwca, godz. 17.00
Miejsce: Mała Galeria, ul. św. Leonarda 4
Otwarcie wystawy „Czar Kielc” Luby Radomskiej

21 czerwca o godz. 17 w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Luby Radomskiej zatytułowanej „Czar Kielc”. Na wystawie można zobaczyć 35 prac w związku z 35 –letnim pobytem autorki w Kielcach. Wystawa jest już jedenastą indywidualną wystawą artystki. Poświęcona jest miastu, w którym Luba Radomska mieszka i pracuje. Na wystawie można zobaczyć obrazy wykonane różnorodną techniką: na szkle, płótno –olej, papier-olej, akwarele.

Serdecznie zapraszamy miłośników sztuk plastycznych.

KLUB NAD SILNICĄ

Data: 22 czerwca, godz. 10.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4

W najbliższą sobotę odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu nad Silnicą, na którym odbędzie się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2012/2013.

WÓZEK Z HISTORIĄ

Data: 23 czerwca, godz. 11-15
Miejsce: PARK MIEJSKI W KIELCACH

W niedzielę 23 czerwca zapraszamy do kieleckiego parku przed muszlę koncertową na spotkanie z cyklu „Wózek z historią”. Tym razem przedstawimy, okraszoną ciekawymi zdjęciami, historię kieleckiego parku. Dwukrotnie, o godzinie 12 i 13.30 będzie można wysłuchać prelekcji poświęconej prawie dwustuletnim dziejom najstarszego w Kielcach miejsca rekreacji. Na stoisku muzealnym będzie można zapoznać się z najnowszymi muzealnymi wydawnictwami.

PRZYPOMINAMY, ŻE …

1. Od 21 maja w Muzeum Historii Kielc czynna jest wystawa czasowa „140 lat Straży Pożarnej w Kielcach„.

Bliższych informacji udziela komisarz wystawy Paweł Wolańczyk tel. 041, 340-55-23.

2. Od 10 czerwca w Klubie Studenta w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach można oglądać wystawę ilustrującą 285-letnie dzieje najstarszej kieleckiej szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przygotowaną w 2010 r. z okazji jubileuszu szkoły i zjazdu Żeromszczaków przez Stowarzyszenie Absolwentów „Żeromszczacy” i Muzeum Historii Kielc.

3. Od 23 maja do 7 lipca 2013 r. w kościele parafialnym pw. św. Krzyża w Kielcach udostępniona jest wystawa „100 lat parafii pw. św. Krzyża w Kielcach”. Wystawa powstała we współpracy z Parafią św. Krzyża, prezentuje dzieje kościoła i parafii od początków XX wieku po dzień dzisiejszy.

4. Od niedzieli 28 kwietnia do końca wakacji w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę czasową „Kielce w PRL-u”.

4. Jeszcze tylko do 30 czerwca br. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance prezentujemy wystawę fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9