Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

Żeromski 1CHMIELNIK – Chmielnickie Centrum Kultury

Data: 14 czerwca, godz. 17.30

W piątek 14 czerwca w godz. od 14.00 do 18.00 w kuluarach konferencji naukowej pt. „Życie codzienne społeczności żydowskiej na ziemiach polskich do 1942 roku” na stoisku Muzeum Historii Kielc dostępne będą wszystkie wydawnictwa muzealne, m.in. PRZEWODNIK HISTORYCZNY “Śladami Żydów kieleckich”.

KLUB NAD SILNICĄ

Data: 15 czerwca, godz. 10.00
Miejsce: ul. św. Leonarda 4
Tytuł: „Aleksander hrabia Fredro- mistrz, zbytnik i patriota”

Intrygująco zapowiada się kolejne sobotnie spotkanie Klubu nad Silnicą, na którym członkowie grupy wokalnej „Przyjaciele” przedstawią program z pieprzykiem poświęcony twórczości Aleksandra Fredry zatytułowany „Aleksander hrabia Fredro- mistrz, zbytnik i patriota”.

………………..…………….WYSTAWY ………………………….

1. RYNEK

Od 6 do 17 czerwca na kieleckim Rynku można oglądać wystawę poświęconą historii kieleckiego cmentarza i dziejom kieleckich prawosławnych, towarzyszącą wcześniej Wózkowi z historią pt. „Cmentarz prawosławny w Kielcach”. Wszystkich, którzy 26 maja nie mieli okazji odwiedzić naszego stoiska przy bramie cmentarza na ul. Ściegiennego 63, a chcieliby obejrzeć ślady pozostałe po prawosławnej społeczności Kielc serdecznie zapraszamy na Rynek.

2. POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA W KIELCACH

Od 10 czerwca w Klubie Studenta w budynku ENERGIS Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach można oglądać wystawę ilustrującą 285-letnie dzieje najstarszej kieleckiej szkoły średniej – I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego przygotowaną w 2010 r. z okazji jubileuszu szkoły i zjazdu Żeromszczaków przez Stowarzyszenie Absolwentów „Żeromszczacy” i Muzeum Historii Kielc.

PRZYPOMINAMY, ŻE …

1. Od 21 maja w Muzeum Historii Kielc czynna jest wystawa czasowa „140 lat Straży Pożarnej w Kielcach„.

Bliższych informacji udziela komisarz wystawy Paweł Wolańczyk tel. 041, 340-55-23.

2. Od 23 maja do 7 lipca 2013 r. w kościele parafialnym pw. św. Krzyża w Kielcach udostępniona jest wystawa „100 lat parafii pw. św. Krzyża w Kielcach”. Wystawa powstała we współpracy z Parafią św. Krzyża, prezentuje dzieje kościoła i parafii od początków XX wieku po dzień dzisiejszy.

3. Od niedzieli 28 kwietnia do końca wakacji w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie można oglądać wystawę czasową „Kielce w PRL-u”.

4. Do 30 czerwca br. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance prezentujemy wystawę fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6