Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PRE MORTEM – PREMIERA 27 WRZEŚNIA O GODZ.: 19:00!!! KINO MOSKWA

shapeimage_1PRE MORTEM – PREMIERA 27 WRZEŚNIA O GODZ.: 19:00!!!

Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z reżyserem – kielczaninem – KONRADEM ŁĘCKIM oraz z aktorami: Pawłem Delągiem, Marcinem Kwaśnym, Marcinem Trońskim, Robertem Wrzoskiem oraz z aktorami z kieleckiego teatru im. S. Żeromskiego: Andrzejem Cempurą, Michałem Węgrzyńskim i Marcinem Brykczyńskim.

O FILMIE PRE MORTEM

- Nawet guzika nie oddamy – tak mówiło wielu z nich. Młodych, pięknych i pewnych siebie. Elita Polski z początku lat 40 XX wieku, gotowa bronić swojej ojczyzny. Wierzyli, że nie wyjadą na długo. Wszyscy mówili, że to będzie błyskawiczna wojna, która zakończy się po kilku dniach. Nie zdawali sobie jednak sprawy, że żegnając się ze swoimi żonami, matkami, synami i siostrami, widzą ich po raz ostatni. Czekała ich rzeź, a ponowne spotkanie wiosną w Warszawie pozostało ich niespełnioną nadzieją…

„Pre Mortem” jest fabularnym filmem krótkometrażowym. To opowieść o kilku oficerach, którzy zginęli w Katyniu. W tym filmie nie ma polityki. Są emocje. Zarówno tych osób, które straciły najbliższych, jak i tych, które zostały stracone. Do tego rzetelnie przedstawione fakty historyczne – bestialstwo reżimu, który na długie lata podporządkował sobie Polskę i obojętność Europy, która zapomniała o lojalnym sojuszniku znad Wisły. Historię realizują ludzie młodego pokolenia, dla których sprawa Katynia jest wciąż ważna i bolesna. Opowiedzą ją znani aktorzy, jak Beata Tyszkiewicz, Anna Czartoryska, Marcin Kwaśny, Marcin Troński, Robert Wrzosek i Paweł Deląg.

Przedsięwzięcie powstanie z najwyższą dbałością o szczegóły. W filmie użyte zostaną kostiumy z epoki i rekwizyty. Towarzyszą nam profesjonalne grupy rekonstrukcyjne.
Zdjęcia realizowane są m.in. w Warszawie, Skierniewicach na terenie Parowozowni, która to udostępniło nam Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei oraz Rembertowie na terenie Akademii Obrony Narodowej. Cały film zrealizują na jak najwyższym poziomie studenci Akademii Filmu i Telewizji, a opiekę artystyczną obejmą nad nim Reżyser Andrzej Kotkowski, Ewa Jastrzębska oraz Anna Skowrońska-Zbrowska.

Całość będzie filmowym hołdem dla historii i sztuki.

Dodatkowo zaprezentujemy jeszcze dwa filmy: “Grudniowe Rozmowy” (13min.), “Imperator” (43 min.)

Informacje i rezerwacja biletów w Kinie Moskwa tel. 041 344 47 34 lub 519 – 173 – 873; mail: moskwa@kinomoskwa.pl

Cena biletu 10 zł.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4