Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERA “KANADYJSKIE SUKIENKI” w Kinie MOSKWA

miesiąc luty rozpoczynamy od PREMIERY filmu “KANADYJSKIE SUKIENKI” jest to polski dramat obyczajowy w reżyserii Macieja Michalskiego:

„Kanadyjskie Sukienki” są dla mnie powrotem do czasów dzieciństwa i wszystkiego, co ono za sobą niesie – zapachów, smaków, ludzi, kolorów, kobiet tworzących ognisko domowe. Tym samym chciałem, żeby główne role zagrały aktorki, które z tamtymi czasami mi się kojarzą, jednocześnie reprezentują ogromny kunszt aktorski i rozumieją przestrzeń, w której się poruszam. Anna Seniuk, Ewa Kasprzyk, Zofia Czerwińska, Ewa Kolasińska czy Ela Jarosik to tylko część cudownej obsady jaką udało mi się zaprosić do projektu.

Film w bardzo przewrotny sposób traktuje o dwóch skrajnych światach – polskiej wsi w latach 80-ych i odległej Kanadzie. Moim zamiarem było pozbawienie, nas Polaków, kompleksów. Chciałem pokazać nasz kraj, nasze domy i ludzi w sposób niezwykle ciepły, rodzinny. Śpiewy przy stole, tańce przez pokoje. Oni wtedy tak widzieli Kanadę, zapominając o swoich atutach, o sile naszej kultury. Kanada była pogonią za dolarami, czymś, co towarzyszy nam w świecie współczesnym, zacierając bezpowrotnie tamte czasy.

– MACIEJ MICHALSKI –

Kanadyjskie sukienki

Saga rodzinna z kradzieżą biżuterii Poli Negri w tle. Historia oparta na faktach.

Polska wieś lat 80-ych. Zbliżają się urodziny Zofii (Anna Seniuk). Na wielkim przyjęciu specjalnymi gośćmi mają być jej mąż Tadeusz (Sławomir Fedorowicz) i córka Amelia (Magdalena Malina), którzy od 10 lat mieszkają w Kanadzie. Niespodziewanie Amelia przyjeżdża sama.

„Kanadyjskie sukienki“ to opowieść, która łączy w sobie obyczajową panoramę wiejskiego życia subtelnie mieszając tonację „Bożej podszewki“ i „Nie ma mocnych” z nieco łzawą nostalgią chwytającej za serce piosenki „Mein jidische Mame“. Od razu zastrzegę, że bohaterowie nie są ani kresowiakami, ani Żydami, a jednak tamte opowieści bez trudu odżywają w pamięci, gdy oglądamy losy osamotnionej w walce o godne życie swojej rodziny Zofii (Anna Seniuk). Jako matka rodu bywa dzielna, bywa zabawna, ale najczęściej zbliża się do wymiaru tragiczki. (…)

Tuż za Anną Seniuk stoi tu cały rząd znakomitych aktorek, które zagrały role soczyste, łatwe do zapamiętania: Ewa Kasprzyk, Elżbieta Jarosik, Ewa Kolasińska i tworząca fenomenalną postać kuzynki Stefki – Zofia Czerwińska. Od „Panien z Wilka“ nie było u nas filmu, który stałby się okazją do takiego koncertu gry aktorek! Oglądając „Kanadyjskie sukienki“ śmiałem się i wzruszałem.

– TOMASZ RACZEK –
NIEULOTNE – W KINIE JUŻ OD 8 LUTEGO!!!

Pulsująca emocjami historia miłości Michała (Jakub Gierszał) i Kariny (Magdalena Berus), pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują, podczas wakacyjnej pracy w Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.
„Czy kilka sekund – realnych i policzalnych, może mieć wpływ na nasze życie…? Jak może je zmienić…? Moment, w którym zaczynamy zastanawiać się nad odpowiedzią, to moment, w którym zaczyna się pasjonująca podróż. Podróż w nieznane, podróż w odległe regiony wyobraźni, gdzie przewodnikiem jest intuicja i instynkt.
„Nieulotne” to współczesna próba przyjrzenia się kondycji ludzkiej w skali mikro. Oczami młodych ludzi obserwujemy powolny rozkład ich pozornie uporządkowanego świata. Widz zostaje postawiony w sytuacji emocjonalnie zależnej od losu bohaterów, nie nachalnie, po prostu, w oparciu o współodczuwanie, chęć zrozumienia. Razem z nimi, a właściwie dzięki nim, mamy okazję sami stanąć naprzeciw własnej natury i zadać kolejne pytanie bez odpowiedzi.” Jacek Borcuch
Jacek Borcuch to jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych na świecie polskich reżyserów młodego pokolenia. Jego poprzedni obraz – „Wszystko, co kocham”, oficjalny krajowy kandydat do Oscara, trafił do prestiżowej selekcji festiwalu filmowego Sundance, przynosząc twórcy liczne laury, w tym Polską Nagrodę Filmową – Orła za najlepszy scenariusz i Nagrodę Publiczności „Złoty Klakier” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Nieulotne” to drugi z rzędu film Borcucha, który został wybrany do selekcji festiwalu Sundance, co samo w sobie stanowi ewenement i bezprecedensowy sukces polskiego kina na świecie.
produkcja: Hiszpania, Polska
czas trwania: 90 min.
reżyseria: Jacek Borcuch
scenariusz: Jacek Borcuch

KWARTET – PRZEDPREMIEROWY POKAZ FILMU TYLKO 14 LUTEGO!!!!
14 lutego o godz. 12:00 zapraszamy wszystkich Seniorów i nie tylko na specjalny Walentynkowy pokaz filmu “Kwartet”. Bilety w specjalnej cenie 11 zł.
„Kwartet” to brytyjski komediodramat w reżyserii znanego aktora, Dustina Hoffmana. Dzieło powstało na podstawie sztuki o tym samym tytule autorstwa sir Ronalda Harwooda (“Pianista”). Muzykę skomponował Kle Savidge, a za produkcję odpowiadają Finola Dwyer i Stewart Mackinnon. Obraz prezentowany był na festiwalach w Toronto i Londynie, gdzie spotkał się z przychylną reakcją widzów i krytyków. “Kwartet” opowiada o mieszkańcach domu opieki dla emerytowanych gwiazd opery. Reggie, Wilf i Cissy każdego roku organizują koncert z okazji rocznicy urodzin Verdiego, zbierając w ten sposób pieniądze na utrzymanie domu. Pewnego dnia do przybytku wprowadza się Jean, była żona Reggiego, która, choć zgrywa diwę, odmawia udziału w koncercie. W rolach głównych w filmie zagrali: Maggie Smith jako Jean Horton, Tom Courtenay – Reginald “Reg”, Pauline Collins – Cecily “Cissy”, Billy Connolly – Wilfred “Wilf”, Michael Gambon – Cedric Livingstone, Luke Newberry – Simon, Sheridan Smith – Dr. Lucy Cogan, Jumayn Hunter – Joey, Eline Powell – Angelique.
Ogólnopolska premiera filmu, również w kinie “Moskwa” od 12.04.2013r.

produkcja: Wielka Brytania , 2012
czas trwania: 98 min.
reżyseria: Dustin Hoffman
obsada: Billy Connolly, Maggie Smith, Michael Gambon

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1