Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Biała noc w Muzeum

muzeum_zabawekMuzeum Zabawek i Zabawy będzie otwarte 17.05.2014 r., w sobotę, od godziny 20.00 do 24.00.
Od Białej Nocy na ekspozycji będzie można oglądać i czytać książki m.in. wznowioną serią „Poczytaj mi mamo”, w związku z tym na wystawie odbędzie się: Głośne czytanie na dobranoc o godzinie 21.00 i 23.00. Na wystawie „Szlagiery polskich spółdzielni – zabawki z lat 1950-1980”. Przeczytamy kilka fragmentów z książek, które były czytane w każdym przedszkolu w czasie PRL-u.
Także od Białej Nocy na ekspozycji pojawią się nowe modele-repliki zabawek starożytnych: łódź na kółkach czy ozdoby, artefakty, które przypominają współczesne samoloty. Ich oryginalne przeznaczenie nie jest do końca poznane.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich gości będą dawne gry i zabawy, goście będą mogli sprawdzić swoją celność, rzucając serso czy sprawność w chodzeniu na szczudłach. Z głośników zabrzmi muzyka i dźwięki z gier komputerowych, które będą stanowiły uzupełnienie wystawy „Konsole i gry wideo – w świecie wirtualnej zabawy”. Dla osób, które rozpoznają, z jakiej gry pochodzi muzyka, przewidziano nagrody.
Odwiedzający będą mogli brać udział w grze muzealnej Muzeaika 2014 w tym roku pod nazwą „Liczydło”.
Wszystkie atrakcje w ramach Białej Nocy są bezpłatne z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów.

Muzeaika 2014 „Liczydło”

Kieleckie muzea zapraszają na kolejną edycję Europejskiej Nocy Muzeów. W sobotni wieczór, 17 maja na zwiedzających czeka zwiedzanie połączone z grą „Liczydło”.

Kielecka Muzeaika to atrakcje wspólnie przygotowane przez Muzeum Narodowe, Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Historii Kielc oraz Muzeum Zabawek i Zabawy oraz po raz pierwszy Biuro Wystaw Artystycznych.
Zarówno zwiedzanie, jak i gry muzealne, od kilku lat cieszą się dużą popularnością.
Muzealnicy to w większości humaniści, w związku z tym z okazji swojego święta będą sprawdzać kompetencje, które im samym nie są bliskie, czyli umiejętność liczenia. Uczestnicy gry zmierzą się z matematyką.
Zadaniem uczestników gry będzie: dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić Cyfry będą odpowiedzią na wszystkie pytania konkursowe.
By wziąć udział w konkursie, wystarczy wcześniej wydrukować Kartę Gry, będzie ona dostępna na stronach www organizatorów, lub zapytać o nią przy wejściu do muzeów w nocy 17 maja. Zabawa będzie trwała od godziny 20 do 23. Należy pamiętać, by wypełnioną Kartę zostawić w jednym z muzeów przed godziną 23.00. Dla uczestników konkursu, którzy najlepiej sobie poradzą, muzea przygotowały nagrody i dyplomy. Ogłoszenie wyników odbędzie się 18 maja 2014r. o godzinie 15.00 w Muzeum Narodowym w Kielcach, w oddziale Pałac Biskupów Krakowskich przy placu Zamkowym 1
Gra „Liczydło” czeka!

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1