Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

„W kregu poetów – wiosenne impresje”

muzeum_histori24 maja, godz. 10 Klub nad Silnicą – program pt. „W kregu poetów – wiosenne impresje” przedstawi Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych.

24 maja o godz. 17 odbędzie się (zapowiadane wcześniej na 10 maja) spotkanie wspomnieniowe o zmarłej w ubiegłym roku kieleckiej artystce i scenografie Helenie Naksianowicz.

Najnowsze oferta Muzeum Historii Kielc.

Warsztaty współtworzone przez ambitnych muzealnych stażystów. Za nami już pierwsze grupy, które z satysfakcją uczestniczyły w pilotażowych zajęciach. Teraz zapraszamy już wszystkich – do zabawy i zabawek (dosłownie nawet do ich tworzenia!) oraz odkrycia sekretu pewnej starej walizki, która na koniec swej podróży trafiła do muzeum i czeka, by wyjawić zamknięte w niej tajemnice!

Oferujemy warsztaty:

- Dziecięcy świat. Zabawki z dawnych lat – warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat
W programie: historia zabawek, pokaz starych zabawek oraz wykonanie przez dzieci eko-zabawek. Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku i trwają 80 minut. Należy umawiać się z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem.
- Walizka pełna historii. Do muzeum trafia walizka pełna starych przedmiotów. Muzealnicy głowią się, czym są rzeczy, które są w niej zamknięte. Uczestnicy warsztatów wydobędą je na światło dzienne i – jak przystało na muzeum – odtworzą historię wybranych obiektów. Warsztaty przeznaczone dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Istnieje możliwość dostosowania zajęć dla młodszych uczestników po wcześniejszej konsultacji z działem Edukacji i Promocji MHKi.

Aktualne informacje na temat trwających wystaw czasowych, ekspozycjach poza muzeum i wystawach do wypożyczenia dostępne są na bieżąco na stronie internetowej muzeum i muzealnym Facebooku. http://www.muzeumhistoriikielc.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 4