Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowości w Muzeum Historii Kielc

Dziecięcy swiatNajnowsze warsztaty w Muzeum Historii Kielc, współtworzone przez ambitnych muzealnych stażystów, ruszają w świat. Za nami już pierwsze grupy, które z satysfakcją uczestniczyły w pilotażowych zajęciach. Teraz propozycje trafiają do publicznej oferty muzeum. Zapraszamy do zabawy i zabawek – a dosłownie, nawet do ich tworzenia! – oraz odkrycia sekretu pewnej starej walizki, która na koniec swej podróży trafiła do muzeum i czeka, by wyjawić zamknięte w niej tajemnice!

Dziecięcy świat. Zabawki z dawnych lat – warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat

W programie:

- historia zabawek,

- pokaz starych zabawek,

- wykonanie przez dzieci eko-zabawek.

Zajęcia należy umawiać z min. 3-dniowym wyprzedzeniem.

Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku.
Czas trwania: 80 min.

Walizka pełna historii
Do muzeum trafia walizka pełna starych przedmiotów. Muzealnicy głowią się, czym są rzeczy, które są w niej zamknięte. Uczestnicy warsztatów wydobędą je na światło dzienne i – jak przystało na muzeum – odtworzą historię wybranych obiektów.

W poszukaniu odpowiedzi pomogą im specjalne karty pracy. Co to za przedmiot? Jak został wykonany? Do czego służył? Co mówi o czasach, w których powstał, na temat życia, potrzeb ludzi, rozwoju technicznego…

Warsztaty przeznaczone dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Istnieje możliwość dostosowania zajęć dla młodszych uczestników po wcześniejszej konsultacji z działem Edukacji i Promocji MHKi.

Jak zgłosić grupę na zajęcia w muzeum?

- telefonicznie: 41 340 55 26, 41 340 55 27,

- osobiście, w Muzeum Historii Kielc – rezerwacja w kasie lub w Dziale Edukacji i Promocji

WYDARZENIA

1.14 maja o godz. 17 Wieczór w muzeum z tegorocznego cyklu „Kielce – obrazki historyczne”. Na spotkaniu pt. „Prezydent i obywatel” odbędzie się oprowadzenie po wystawie czasowej poświęconej postaci Stefana Artwińskiego.

W tym samym dniu muzealny dyżur historyczny w godz. od 11 do 12 i od 17 do 18, na Facebooku i pod telefonem 41, 340-55-27. 

2. 17 maja, godz. 10 Klub nad Silnicą – „Andersowe drogi”, prelekcja Amelii Sołtysiak.

3. 17 maja, od godz. 19 do 24 EUROPEJSKA NOC MUZEÓW i od godz. 20 kielecka gra muzealna MUZEAIKA pt. „Liczydło”. Regulamin gry na stronie internetowej muzeum.

4. 24 maja o godz. 17 odbędzie się (zapowiadane wcześniej na 10 maja) spotkanie wspomnieniowe o zmarłej w ubiegłym roku kieleckiej artystce i scenografie Helenie Naksianowicz.

5. “BookCrossing” historyczny w Muzeum Historii Kielc.

 

    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152031667582041.1073741888.367735912040&type=1

Aktualne informacje na temat trwających wystaw czasowych, ekspozycjach poza muzeum i wystawach do wypożyczenia dostępne są na bieżąco na stronie internetowej muzeum i muzealnym Facebooku.

http://www.muzeumhistoriikielc.pl

 

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1