Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

WYDARZENIAmuzeum_histori

1. Wakacje 2014 w Muzeum Historii Kielc – KOMUNIKAT

W sierpniu, z powodu nikłej frekwencji, zajęcia wakacyjne zostają przeniesione z Muzeum Historii Kielc do Szkoły dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach. W związku z tym muzeum nie przyjmuje zapisów na zajęcia sierpniowe.

2. W sierpniu Muzeum Historii Kielc prezentuje filmy dokumentalne i archiwalne związane z rocznicą wkroczenia I Kompanii Kadrowej do Kielc, „Cudu nad Wisłą” oraz wybuchu Powstania Warszawskiego.

Filmy będą emitowane w każdy wtorek i czwartek sierpnia o godz. 10.00 w sali konferencyjnej, a ponadto w środę 27 VIII o godz. 16.00. Wstęp wolny.

3. 20 sierpnia o godz. 17 Wieczór w muzeum z tegorocznego cyklu „Kielce – obrazki historyczne”. Na spotkaniu Krzysztof Myśliński przedstawi prelekcję pt. „Ileż tych koszar! Kielce miasto wojskowe”. W tym samym dniu muzealny dyżur historyczny w godz. od 11 do 12 i od 17 do 18, na Facebooku i pod telefonem 41, 340-55-27.

4. 13 sierpnia o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie sympatyków Świętokrzyskiego Towarzystwa Pamiętnikarskiego w ramach Klubu Miłośników Historii. Czesław Kuranda przedstawi wystąpienie: „Kielce we wspomnieniach Legionistów”. W tym samym dniu muzealny dyżur historyczny w godz. od 11 do 12 i od 17 do 18, na Facebooku i pod telefonem 41, 340-55-27.

5. Muzeum oferuje nowości wydawnicze związane z aktualnymi wystawami czasowymi:

- JÓZEF PIŁSUDSKI NA POMNIKACH W II RZECZYPOSPOLITEJ

- OKRUCHY HISTORII. KOLEKCJA STANISŁAWA PIOTROWICZA

Aktualne informacje na temat trwających wystaw czasowych, ekspozycjach poza muzeum i wystawach do wypożyczenia dostępne są na bieżąco na stronie internetowej muzeum i muzealnym Facebooku. http://www.muzeumhistoriikielc.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0