Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Wydarzenia Muzeum Historii Kielc

muzeum_histori1. 27 listopada, godz. 17 Kolejne spotkanie w tworzącym się Klubie Miłośników Historii (spotkania w każdą środę o godz. 17.)

2. Od 27 listopada Muzeum Historii Kielc uruchamia internetowe dyżury historyczne. Co środę w godz. od 11 do 12 i od 17 do 18 pracownicy muzeum będą dyżurować na Facebooku i Skypie i udzielać odpowiedzi na pytania związane z dziejami miasta.

3. 30 listopada, godz. 10.00 Klub nad Silnicą – opowieść Niny Skotnickiej o zwyczajach i obyczajach pt. „Od Andrzejek do Trzech Króli”.

4. Uroczysta Sesja Rady Miasta Kielce odbędzie się w dniu 29 listopada br. o godz. 12.00 w Muzeum Historii Kielc. W tym dniu o godz. 11.00 przedstawiciele władz miasta złożą kwiaty i zapalą znicze w miejscach pamięci narodowej, poświęconych prezydentowi Stefanowi Artwińskiemu. O godz. 12.00 w Muzeum Historii Kielc rozpocznie się uroczysta Sesja Rady Miasta. W programie m.in. prezentacja archiwaliów i zabytków pozyskanych po prezydencie oraz symboliczne przekazanie muzeum pamiątek po Stefanie Artwińskim i jego rodzinie.

5. Od 20 listopada trwa nowy sezon spotkań „Wieczór w muzeum”, tym razem pod hasłem „Kielce – obrazki historyczne”. Spotkania w co drugą środę o godz. 17 – najbliższe 4 grudnia „Sztuka przestrzeni miasta – kielecka rzeźba plenerowa”, autor Piotr Suliga.

WYSTAWY

1. Jeszcze tylko do końca listopada 2013 r. w Małej Galerii Muzeum Historii Kielc gości HORROR – czyli wszelakie stwory, wampiry, duchy, strzygi, zmory i upiory, które straszą na mrocznej wystawie fotograficznej pt. „HORROR” Stowarzyszenia Fotograficznego CKfoto.pl.

2. Od 20 listopada do końca roku w Geoparku przy ul. Daleszyckiej 21 eksponowana jest wystawa planszowa Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Oddział Świętokrzyski -75 lat.

3. Od 16 października do 12 stycznia 2014 r. Muzeum Historii Kielc prezentuje wystawę fotografii Antoniego Myśliwca pt. „Iluzje i pejzaże” z okazji jubileuszu 40 lecia pracy twórczej artysty. Wystawa jest pewnym podsumowaniem i retrospekcją, wyborem wśród setek, jeśli nie tysięcy prac, które są reprezentatywne dla drogi twórczej przebytej przez autora.

4. Od 25 września do końca listopada w warszawskim Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego eksponowana jest wystawa „Józef Teliga (1914 – 2007)”.

5. Już od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza Państwa na wystawę pt. „W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta przy ul. Słowackiegow Kielcach. Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

Ważnym elementem wystawy są fotografie związane z postacią Władysława Huêta, profesora rysunku w kieleckiej Szkole Handlowej. Wystawa współtworzy wystrój zabytkowej willi, jednego z najpiękniejszych budynków miasta, którą Władysław Huêt zaprojektował i wybudował w 1908 r.

6. Do końca 2013 r. w Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9