Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

w teatrze Kubuś spektakl dla dososłych studentów z Białegostoku

Skończyły nam się dni plakat29 listopada 2014 o godz. 18.00 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl dla dorosłych “Skończyły nam się dni”, zrealizowany w ramach Koła Naukowego przez studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Grupa składa się ze studentów i absolwentów państwowych uczelni artystycznych. Każdy z nich jest na początku swojej drogi. „Skończyły nam się dni” to przede wszystkim teatralne doświadczenie, którym chcą podzielić się z jak najszerszą publicznością. To lalkowy spektakl dla dorosłych, który opowiada o życiu i umieraniu w czasach apokalipsy. Tekst składa się z cytatów z „Króla Leara” Williama Shakespeara, „Ziemi jałowej” Thomasa Eliota, „Apokalipsy św. Jana”, „Drogi” Cormaca McCarty’ego, „Końcówki” Samuela Becketta i „Kociej Kołyski” Kurta Vonneguta.

Scenariusz i reżyseria – Jakub Kasprzak

Przestrzeń i lalki – Adam Karol Drozdowski

Muzyka – Szymon Domagała

Występują: Olimpia Bogusz, Milena Kobylińska

„Czyliż człowiek jest tylko tem? Niczem więcej, jak takiem biednem, nagiem, dwunożnem zwierzęciem?” – pyta opuszczony przez wszystkich Lear, szukając schronienia przed burzą. Potężny niegdyś król umiera z głodu i zimna, a jego przeszłość wydaje się być urojeniem. Co by się stało ze współczesnymi ludźmi, gdyby odebrać im wszystko? Jak zachowaliby się wobec katastrofy, która zmiotłaby ich dotychczasowe życie? Jak zareagowaliby na nadchodzącą zagładę?

Czas trwania spektaklu: 55 minut

Cena biletu – 8 zł

Trailer spektaklu: http://www.youtube.com/watch?v=XKv6-agxws0

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7