Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Słuchowisko świąteczne Teatru Lalki i Aktora “Kubuś” oraz Radia Kielce

nowe logo teatru KubuśW tegoroczne Święta Bożego Narodzenia 25 grudnia o godz. 10.10 i 26 grudnia o godz. 14.10 mieszkańcy Kielc i okolic otrzymają od Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” oraz Radia Kielce wyjątkowy, świąteczny prezent. Będzie nim możliwość wysłuchania na antenie Radia Kielce polskiej sztuki współczesnej „Pastorałka dla Woła i Osła” Pawła Pawlika, którą przeczytają aktorzy teatru „Kubuś”.

autor – Paweł Pawlik

reżyseria – Robert Drobniuch

muzyka – Marek Papaj

realizacja dźwięku: Arkadiusz Miller i Jerzy Sidorowicz

obsada:

Wół – Andrzej Kuba Sielski

Osioł – Michał Olszewski

Józef – Zdzisław Reczyński

Maryja – Ewa Lubacz

Diabeł – Andrzej Matysiak

Pasterze: Magdalena Daniel, Ewa Lubacz, Michał Olszewski

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas na rodzinne wysłuchanie opowieści o tym, jak w Wigilię, Wół i Osioł, zniechęceni ciężką pracą i ludźmi, dochodzą do wniosku, że na świecie zapanuje szczęście dopiero wtedy, gdy bydlęta przejmą władzę. Za namową Diabła zwierzęta wyruszają więc, by rozprawić się z ludźmi. Po drodze spotykają zamarzniętych Maryję, Józefa i Dzieciątko, których ludzie nie przyjęli do domu na nocleg. Wół i Osioł zapominając o swoich władczych planach, własnymi oddechami próbują rozgrzać Świętą Rodzinę.

To wspólne przedsięwzięcie Teatru i Radia zostało zrealizowane dzięki pomocy finansowej PACTUM Kancelarii Finansowej Ryszard Tutko i Jolanta Tutko, Fundacji Wolontariusze Dzieciom „Archipelag” i Grupie Edukacyjnej – wydawcy podręczników MAC Edukacja.

Słuchowisko „Pastorałka dla Woła i Osła” zostało również zamieszczone na stronie internetowej teatru „Kubuś”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6