Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

NOWOŚCI W KINIE MOSKWA

everestFotograf – premiera !

Mroczny thriller w reżyserii Waldemara Krzystka, twórcy głośnych „80 milionów” – oficjalnego polskiego kandydata do Oscara oraz nagrodzonej Złotymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni „Małej Moskwy”. Autorem zdjęć jest Arkadiusz Tomiak („Obława”, „Dziewczyna z szafy”, „Symetria”, „Sęp”).

Mimo ogromnych zdolności dedukcyjnych Natasza nie pasuje do dzisiejszej moskiewskiej policji. Nie potrafiła powstrzymać emocji i uderzyła w twarz swego zwierzchnika łamiąc mu nos. Staje za to przed komisją dyscyplinarną moskiewskiej policji. O powrocie do służby może zadecydować jedynie psychiatra. Ku zaskoczeniu kolegów dziewczyna wraca od lekarza z zaświadczeniem o zdolności do pracy. Tyle, że w komisariacie czekają na nią funkcjonariusze Federalnej Służby Śledczej. Okazuje się, że Natasza jest jedyną osobą, która widziała Fotografa – grasującego po mieście seryjnego mordercę – i wyszła z tego spotkania żywa. Major Lebiadkin, który kieruje grupą pościgową, angażuje dziewczynę do swego zespołu. Wnikliwa analiza akt i przesłuchiwani świadkowie wskazują, że sprawa ma swój początek w Polsce, w Legnicy, siedzibie dowództwa Północnej Grupy Wojsk Radzieckich, gdzie w latach 70. służyło małżeństwo wojskowych prokuratorów. Ekipa Lebiadkina pakuje walizki i wyrusza do Polski. Fotograf już tam jest…
produkcja: Polska , 2014
czas trwania: 117 min.
reżyseria: Waldemar Krzystek
scenariusz: Waldemar Krzystek, Krzysztof Kopka
obsada: Tatyana Arntgolts, Alexandr Baluev, Agata Buzek, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Kot, Andriej Kostash, Elena Babenko, Dmitriy Ulyanov.

Paddington – nowość

Ten miś narozrabia dziś.

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i…. odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.

Historia Misia Paddingtona to fantastyczna opowieść dla wszystkich dzieci i… ich rodziców.
produkcja: Francja, Kanada, Wielka Brytania , 2014
czas trwania: 95 min.
reżyseria: Paul King
scenariusz: Paul King
obsada: Artur Żmijewski, Maja Ostaszewska, Jacek Mikołajczak, Jolanta Fraszyńska, Teresa Lipowska, Zdzisław Wardejn.

Everest – poza krańcem świata 3D – nowość !

“Everest – poza krańcem świata” to dokument o pierwszym wejściu na Mount Everest łączący archiwalne materiały z legendarnej wyprawy, fabularyzowaną rekonstrukcję wraz z rewelacyjnymi ujęciami samego szczytu w technologii 3D. To opowieść o jednej z najbardziej heroicznych wypraw w dziejach i zwycięstwie Sir Edmunda Hillary’ego i szerpy Tenzinga Norgaya nad najwyższą górą na ziemi.

Everest był ostatnią niezdobytą granicą – trzecim biegunem. Wznoszący się na ponad 8 kilometrów gigant pokryty zabójczym labiryntem lodowych zrębów i szczelin stanowił śmiertelne wyzwanie. Przez 30 lat żadnej z 15 wypraw nie udało się zdobyć szczytu, a 13 osób przypłaciło atak życiem. Wielu twierdziło wówczas, że wysokość szczytu i panujące warunki atmosferyczne uczyniły go dla człowieka nie do zdobycia. Stawiając czoła ekstremalnej pogodzie, zdradliwym wiatrom i przeraźliwemu zimnu, walcząc z chorobą wysokościową i skrajnym wyczerpaniem 29 maja 1953 o godzinie 06.30 Hillary i Norgay dokonali niemożliwego i dotarli jako pierwsi ludzie na główny wierzchołek.

Jako pierwszy w historii, film pokazuje drogę wyprawy na sam szczyt wykorzystując zarejestrowane podczas wspinaczki filmy i zdjęcia. Pozwala jednak nie tylko poznać szczegóły tamtej historycznej podróży. Dzięki połączeniu materiałów archiwalnych, rekonstrukcji scen i ujęciom Mount Everestu (w 3D) przenosi nas w środek wyprawy i razem z nią na sam Dach Świata.

W KINIE W WERSJI 3 D tylko 9, 10, 11 STYCZNIA !

produkcja: Nowa Zelandia , 2013, czas trwania: 90min.
reżyseria: Leanne Pooley
scenariusz: Matthew Metcalfe, Leanne Pooley.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3