Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA – Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren + KONKURS

Astrid-Lindgren_plakatDzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren

Przegląd filmowy Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren odbędzie się w dniach 30.05 – 3.06.2015r.

Będziemy rozrabiać wraz z dziećmi z Bullerbyn, poznamy waleczną Ronję, córkę zbójnika i obejrzymy z góry Sztokholm razem z Karsslonem z dachu. Festiwal Filmowy Kino Dzieci i SPInka Film Studio zapraszają na niezwykłe przygody z bohaterami powieści znanej szwedzkiej autorki literatury dziecięcej.

Książki Astrid Lindgren od lat cieszą się niekwestionowaną popularnością. Każdy, kto zetknął się z nimi w dzieciństwie wie, że się nie starzeją, gwarantują świetną zabawę i stanowią kanon literatury dla najmłodszych.

Cena biletów: 10 zł

30.05.2015 (sobota)

10:30 Dzieci z Bullerbyn

12:15 Nils Paluszek

14:00 Ronja, córka zbójnika

31.05.2015 (niedziela)

10:30 Madika z Czerwcowego Wzgórza

12:15 Nowe przygody dzieci z Bullerbyn

14:00 Rasmus i włóczęga

01.06.2015 (poniedziałek)

09:00 Dzieci z Bullerbyn

11:00 Ronja, córka zbójnika

16:00 Dzieci z Bullerbyn

17:45 Ronja, córka zbójnika

02.06.2015 (wtorek)

09:00 Dzieci z Bullerbyn

11:00 Nils Paluszek

14:00 Madika z Czerwcowego Wzgórza

03.06.2015 (środa)

09:00 Dzieci z Bullerbyn

11:00 Nowe przygody dzieci z Bullerbyn

14:00 Rasmus i włóczęga

Dzieci z Bullerbyn

“Dzieci z Bullerbyn” w przezabawny, a zarazem ciepły sposób, opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci, które mieszkają w maleńkiej wiosce – wiosce, w której są tylko trzy zagrody. O życiu w nich opowiada jedna z dziewczynek – Lisa. Widz ma także okazję zapoznać się z wieloma interesującymi zwyczajami szwedzkimi, tradycjami obchodzenia świąt czy po prostu z codziennym życiem na wsi.

reż. Lasse Hallström, Szwecja/Włochy 1986, 91 min.

kategoria wiekowa: 6+

Nowe przygody dzieci z Bullerbyn

Ciąg dalszy przygód “Dzieci z Bullerbyn. Znów spotykamy się z naszymi małymi bohaterami: Lissą, Bosse, Lasse, Anną, Brittą i Ole, którzy wprowadzą nas w dziecięcy świat zabaw. Tym razem Lissa opowie nam o nadchodzącej zimie i szwedzkich obrzędach świątecznych w swojej małej wiosce. Film został wyreżyserowany na podstawie drugiej części bestsellerowej powieści Astrid Lindgren pod tym samym tytułem.

reż. Lasse Hallström, Szwecja 1987, 95 min.

kategoria wiekowa: 6+

Nils Paluszek

Był sobie mały chłopiec – Bertil, który mieszkał z rodzicami. Jednak rodzice pracują i chłopiec cały dzień jest sam. Pewnego dnia spotyka malutkiego Nilsa, który zamieszkał w małym mieszkanku pod łóżkiem chłopca. Trzeba mu pomóc się urządzić…

reż. Staffan Götestam, Szwecja 1990, 72 min.

kategoria wiekowa 6+

Madika z Czerwcowego Wzgórza

Siedmioletnia Madika pragnie być uprzejmą dziewczynką i chociaż ma złote serce, nie zawsze jej się to udaje. Lubi zabawy, te dobre jak i te niesforne. Ma tysiąc pomysłów na minutę, rzadko kiedy się nudzi. Razem ze swoją siostrą i przyjaciółmi odkrywa nowe przygody.

reż. Göran Graffman, Szwecja 1979, 82 min.

kategoria wiekowa: 7+

Rasmus i włóczęga

Dziesięcioletni chłopiec ucieka z sierocińca w celu poszukania domu. Podczas wędrówki spotyka włóczęgę Oskara, który staje się dla niego towarzyszem.

reż. Olle Hellbom, Szwecja 1981, 105 min.

kategoria wiekowa: 8+

Ronja, córka zbójnika

Ronja dorastała w szczęśliwej atmosferze w zamku wraz z ojcem Mattisem. Pewnego dnia zaczyna poznawać las dookoła zamku. Spotyka tam rudego chłopca w swoim wieku. Okazuje się, że to Birk – syn zbójcy Borki – wroga Mattisa. Po tym, jak zbójcy Mattisa łapią Birka, Ronaj postanawia opuścić dom – nie podoba się jej postępowanie ojca. Wraz z Birkiem zamieszkała w Niedźwiedziej Grocie, gdzie spędzili wspaniałe lato…

reż. Tage Danielsson, Szwecja/Norwegia 1984, 126 min.

kategoria wiekowa: 9+

Konkurs na kolaż

Namówcie rodzinę na wspólną zabawę i stwórzcie razem z dorosłymi kolaż pt. „Moja przygoda z bohaterami Astrid Lindgren”!

Przy opisach filmów znajdziecie cytaty, które mogą Wam w tym pomóc. Możecie użyć dowolnej techniki. Rysujcie, malujcie, wyklejajcie. Wytnijcie albo przepiszcie najciekawszy Waszym zdaniem cytat i dorysujcie lub doklejcie do niego historię inspirowaną obejrzanym filmem. Pamiętajcie: w świecie wyobraźni można wszystko! Swoją pracę (wykonaną w wyznaczonym miejscu na ulotkach naszego przeglądu) koniecznie podpiszcie i złóżcie w kasie kina do 7.06.2015. Najbardziej kreatywne prace zostaną nagrodzone pięknymi książkami ufundowanymi przez Wydawnictwo Zakamarki i Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Szczegółowy regulamin dostępny jest tu: regulamin konkursu_ASTRID

Dobrej zabawy!

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0