Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

FILMY w KINIE MOSKWA

Bóg nie umarł – polski lektor

„Bóg nie umarł” to najgłośniejszy film religijny ostatnich lat.

Pasjonujący spór filozoficzny w opowieści o poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytanie w dziejach ludzkości. Na jego fabułę składa się kilka równolegle opowiadanych historii prezentujących różne podejście bohaterów do życia. W ogólnym rozrachunku jest to opowieść o wierze i nadziei, o typowo ludzkich wątpliwościach oraz nieufności wobec nieznanego, której osią jest, podjęta przez młodego chłopaka, próba racjonalnego udowodnienia, że Bóg rzeczywiście istnieje.

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…

produkcja: USA , 2014
czas trwania: 113 min.
reżyseria: Harold Cronk
scenariusz: Hunter Dennis, Chuck Konzelman, Cary Solomon
obsada: Kevin Sorbo, Shane Harper, David A.R. White, Dean Cain.

indeksUps! Arka odpłynęła 2D

„Ups! Arka odpłynęła…” – już sam tytuł tego filmu zawiera w sobie historię, którą chciałoby się poznać, dowiedzieć się, co dalej?! Każdy z nas wie, jak to jest, gdy przegapi się autobus, zwłaszcza ten ostatni, ale przegapić arkę?! W naszym filmie zwierzaki nieznanego gatunku spóźniają się na statek, który jest ich jedyną nadzieją na ratunek przed potopem – za chwilę nadejdzie wielka woda i zaleje cały świat. Chyba każdy zgodzi się, że to sytuacja dosyć problematyczna…

Koniec świata jest blisko! Nadciąga potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest miejsce na Arce Noego, której kapitanem został wyniosły Król Lew. Niestety, paru nieboraków nie znalazło się na liście upoważniającej do wejścia na pokład i teraz mają… przechlapane. Uroczy stwór o imieniu Fini, przedstawiciel tajemniczego gatunku pluszczaków, wspierany przez trójkę innych pechowców bez biletu wstępu na Arkę, zmaga się z nadciągającą powodzią oraz parą gryfów-głodomorów, które… mają smaka na pluszczaka.

Wchodząca na ekrany kin 1 maja animacja „Ups! Arka odpłynęła…” zachwyca pełnym gwiazd polskim dubbingiem. Głosu i poczucia humoru użyczają tu m.in. Olaf Lubaszenko jako pluszczak za sterem oraz Cezary Żak i Artur Barciś jako zwierzaki za burtą. Jest drapieżna grimpka Małgorzata Foremniak i Tomasz Borkowski jako król lew z trwałą… ondulacją. Spektakularna wersja językowa nie wyczerpuje jednak atrakcji, jakie czekają na widzów w „Upsie!”. Przygotujcie się na wielką falę (śmiechu)!

produkcja: Niemcy, Belgia, , 2015
czas trwania: 88 min.
reżyseria: Toby Genkel, Sean McCormack
scenariusz: Richie Conroy, Mark Hodkinson, Marteinn Thorisson.

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Największy francuski przebój tego roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy! A sale kinowe pękają w szwach i zanoszą się śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż.

Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.

produkcja: Francja , 2014
czas trwania: 97 min.
reżyseria: Philippe de Chauveron
scenariusz: Philippe de Chauveron; Guy Laurent
obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau, Noom Diawara, Frédérique Bel, Julia Piaton, Emilie Caen, Elodie Fontan

ORAZ O FESTWIALU:

Replika 21. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów

W Kinie Moskwa replika Festwialu odbędzie się w terminie 22 – 29 maja!

Festiwal cieszy się ogromną popularnością wśród publiczności, która od tygodnia tłumnie odwiedza kina Praha i Apolonia. Niskie ceny biletów oraz znakomity repertuar składają się na sukces tej edycji festiwalu. Co ważniejsze, na Wiośnie Filmów nie ma tradycyjnego jury festiwalowego – to publiczność oddając głosy wybiera najlepszy film.Wiosna Filmów to impreza filmowa, która przede wszystkim jest dla swoich widzów, a organizatorzy dbają, by nie zabrakło atrakcji i pięknych filmowych wzruszeń.

Mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli festiwalowego kina, którzy nie mieszkają w stolicy i nie udało im się wziąć udział w festiwalu Wiosna Filmów. Od maja festiwal Wiosna Filmów rusza w podróż po Polsce.

Filmy gramy codziennie o godzinie 18:15

Cena biletów: 13 zł /szt. Karnet od 4 tytułów 10 zł /szt

22.05.2015 (piątek) – Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu

Szwecja/Norwegia/Niemcy/Francja, 2014, 101 min.
Tytuł oryginalny: En Duva satt på en gren och funderade på tillvaron

Reżyseria: Roy Andersson

Laureat Złotego Lwa na ubiegłorocznym MFF w Wenecji.

Dwaj domokrążni sprzedawcy, Sam i Jonathan, jak współcześni Don Kichot i Sancho Pansa zabierają widza na wędrówkę przez kalejdoskop ludzkich losów. Podróż ta pokazuje piękno jednych chwil, błahość innych, humor i tragedię, które tkwią w ludziach, wielkość człowieczeństwa i jego kruchość. Tytuł nawiązuje do ptaków z obrazu Breugla „Myśliwi na śniegu”, które z wysoka obserwują świat i wydają się myśleć: Kim są ludzie? Za czym tak gonią? Podobnie jak inne obrazy tego reżysera, film stanowi łańcuch epizodów, mających kulminacje w absurdalnych wizjach, pełnych zarazem czarnego humoru, jak i tragizmu.

23.05.2015 (sobota) – Timbuktu

Francja/Mauretania, 2014, 100 min.

Reżyseria: Abderrahmane Sissako

Nagroda za reżyserię na festiwalu w Chicago w 2014 r. Reżyser zdobył w tym roku Cezara – jedną z siedmiu statuetek dla produkcji (w tym dla najlepszego francuskiego filmu roku). Obraz konkurował z „Idą” o Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”.

Akcja „Timbuktu” dzieje się w tytułowym mieście w Mali, nad rzeką Niger, w którym władze przejęli dżihadyści inarzucają mieszkańcom islamistyczny reżim. Nie wolno palić papierosów, tańczyć, śpiewać, ani słuchać muzyki. Zakazana jest nawet piłka nożna. Najbardziej poszkodowane są jednak kobiety, które zostają niemal całkowicie wyłączone z życia społecznego i narzuca się im przestrzeganie absurdalnych nakazów. Kisane i jego rodzina jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja zmienia się jednak drastycznie, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom, które wyciągną od niego przedstawiciele nowego reżimu.

24.05.2015 (niedziela) – Sens życia oraz jego brak

Węgry,2014, 96 min.
Tytuł oryginalny: VAN valamifurcsa es megmagyarazhatatlan

Reżyseria: Gábor Reisz

Film pokazywany m.in. na festiwalach w Karlowych Warach i Turynie. Na tym drugim zdobył Specjalną Nagrodę Jury i Nagrodę Publiczności.

Áron jest tuż przed trzydziestką i właśnie rzuciła go dziewczyna. Ma poczucie, że musi zupełnie zmienić swoją egzystencję. Dotąd życie z dnia na dzień, bez stałej pracy, wydawało się dobrym pomysłem. Teraz wyjazd za granicę stał się całkiem realny. Áronnie potrafi uciec przed myślami o byłej dziewczynie i niepokojem nadopiekuńczej matki. Bez wiedzy rodziców, z pomocą ich karty kredytowej, kupuje bilet do Portugalii. Ale przed wyjazdem poznaje kogoś i to spotkanie może okazać się dla niego decydujące. Szkoda, że zobaczenie tej osoby ponownie może nie być takie proste…

25.05.2015 (poniedziałek) – Anioł

Liban, 2013, 100 min.
Tytuł oryginalny: Ghadi

Reżyseria: Amin Dora

Laureat Nagrody Publiczności na ubiegłorocznym MFF Mannheim-Heidelberg oraz na festiwalu w południowokoreańskim Pusan.

Małe, libańskie miasteczko, w którym dom stoi obok domu i wszyscy się dobrze znają. Mieszkańcy mają swoje problemy, dziwactwa i grzeszki, ale są niezwykle religijni. Bo święty patron miasteczka bierze czynny udział w dyscyplinowaniu wiernych, wymierzając grzesznikom siarczyste policzki. Leba, nauczyciel muzyki, żeni się z sympatią z dzieciństwa, Larą. Sąsiedzi bardzo żywo interesują się ich małżeństwem i serdecznie współczują, gdy na świat po kolei przychodzą dwie córki. Wreszcie za trzecim razem rodzi się chłopiec. Ale Ghadi jest niepełnosprawny i zakłóca spokój okolicy swoimi krzykami. Sąsiedzi postanawiają zmusić rodziców do oddania go do zakładu opiekuńczego. Ale Leba i Lara nie zamierzają się poddać. I wkrótce w miasteczku pojawia się Anioł, który zmieni życie wszystkich, którzy w niego uwierzą.

26.05.2015 (wtorek) – Aferim!

Rumunia/Bułgaria/Czechy/Francja, 2015, 108 min.
Reżyseria: Radu Jude

Radu Jude zdobył Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera (ex aequo z Małgorzatą Szumowską) na tegorocznym festiwalu w Berlinie.

Wołoszczyzna, 1835 rok. Dwóch jeźdźców przemierza jałowy krajobraz. To lokalny policjant Constandin i jego syn. Jeden ma na wszystko gotowy aforyzm, drugi prezentuje bardziej kontemplacyjny stosunek do świata. Szukają zbiegłego „cygańskiego niewolnika”, który uciekł pewnemu szlachcicowi i podejrzany jest o kradzież. W podróży spotykają ludzi różnych narodowości i przekonań: Turków i Rosjan, Rumunów i Węgrów, chrześcijan i żydów. Wszyscy pielęgnują uprzedzenia i przesądy przekazywane z pokolenia na pokolenia. I nawet, gdy ów zbieg zostaje odnaleziony, przygoda wcale się nie kończy…

27.05.2015 (środa) – Prawie jak matka

Brazylia, 2015, 114 min.
Tytuł oryginalny: Que Horas Ela Volta?

Reżyseria:Anna Muylaert

Nagroda Publiczności w sekcji Panorama na tegorocznym festiwalu w Berlinie oraz Specjalna Nagroda Jury na festiwalu Sundance 2015.

Val pracuje jako gosposia bogatej rodziny w São Paulo. Pierze, gotuje, sprząta i jest powiernicą 17-letniego Fabinho, którego matka nigdy nie ma dla niego czasu. Val sama ma córkę, ale nie widziała jej od lat. Zostawiła ją w rodzinnym mieście pod opieką krewnych. Niespodziewanie dziewczyna zapowiada swój przyjazd. Jessica jest teraz młodą, pewną siebie kobietą, ma zamiar studiować architekturę w São Paulo i nie przyjmuje do wiadomości relacji państwo-służba. Zamiast zamieszkać w pokoiku matki, zajmuje pokój gościnny, bierze co chce z lodówki, a nawet bawi się w basenie z Fabinho i jego przyjaciółmi. Krok po kroku, niegdyś nienaruszalne reguły domowe zaczynają się rozpadać, wbrew woli Val. I w końcu, w środku awantury między matką a córką, wychodzi na jaw tajemnica Jessiki…

28.05.2015 (czwartek) – Parking

Węgry, 2014, 92 min.
Tytuł oryginalny: Parkoló

Reżyseria: Bence Miklauzič

Film dobrze przyjęty w konkursie na MFF w Valladolid i Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2014 r.

Otoczony kilkoma zaniedbanymi budynkami plac w centrum Budapesztu. Okazyjnie parkuje tu kilka samochodów. Królem tego miejsca jest Legionnaire. Dla niego plac to centrum świata. Codziennie otacza opieką mieszkającą tu rodzinę gołębi. Pewnego dnia wydarza się tragedia: jeden z ptaków zostaje zabity przez kota. Załamany bohater grzebie gołąbka i poprzysięga zemstę oprawcy. Na domiar złego pojawia się Imre, właściciel wychuchanego Forda Mustanga, który chce parkować na grobie ptaka. Od tej pory Legionnaire będzie toczył nierówną bitwę z dwoma przeciwnikami: przebiegłym kotem oraz równie bezwzględnym właścicielem czterokołowego cudeńka rocznik 1968…

29.05.2015 (piątek) – Fenix

Niemcy, 2014, 98 min.

Reżyseria: Christian Petzold

W ubiegłym roku na festiwalu w San Sebastian obraz zdobył Nagrodę FIPRESCI.

Nelly Lenz, żydowska śpiewaczka, wychodzi cało z obozu koncentracyjnego w Auschwitz, ale jest oszpecona i poważnie ranna. Wraz z wierną przyjaciółką, Lene, wraca do tego, co pozostało z Berlina. Ma tylko jeden cel: odnaleźć w ruinach miastach swego męża, muzyka. Chce się dowiedzieć czy nadal ją kocha i czy to on wydał ją nazistom, jak twierdzi Lene. Gdy jednak go odnajduje, mąż jej nie rozpoznaje. A co gorsza, prosi ją aby udawała… Nelly. Wszystko po to, żeby mógł objąć jej spadek.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2