Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Europejska Noc Muzeów Kielce 2015

muzeum_zabawekW sobotę 16 maja świętują muzealnicy i z tej okazji zapraszają do gry.
Dla gości muza przygotowały grę Muzeaika 2015 – Muzealny Quest. Zabawa zacznie się o 20.00 i będzie trwała do 23.00. Uczestnicy będą mierzyć się z wyzwaniami i zagadkami, po wskazówkach będą odnajdywać ukryte miejsca i rozwiązywać tajemnice sal ekspozycyjnych.
W grze biorą udział Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy, Muzeum Wsi Kieleckiej, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Biuro Wystaw Artystycznych i Muzeum Historii Kielc. Karty do gry będą dostępne w tych miejscach lub na stronach internetowych w sobotę od godziny 20.00.
Tegorocznym motywem przewodnim będzie Quest, który poprowadzi uczestników przez sale, pośród eksponatów w poszukiwaniu ciekawostek i historii niezwykłych przedmiotów. Quest da możliwość samodzielnego oprowadzenia się po ekspozycjach. Muzealnicy mają nadzieję, że nawet stali bywalcy muzeów i galerii odnajdą coś zupełnie nowego.
Udział w grze jest bezpłatny.

Po questowej sobotniej nocy, wyniki gry Muzealny Quest zostaną ogłoszone w niedzielę o godzinie 16.00 w Sali konferencyjnej Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym. Nagrodami w zabawie będą najcenniejsze publikacje muzealne i albumy o sztuce.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9