Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Europejska Noc Muzeów

Zapraszamy:
18 maja, piątek, godz. 18.30 do Klubu “Uroczysko” , ul. Warszawska 155 ( budynek Spółdzielni Mieszkaniowej) na imprezę pt. “Kielce w latach PRL-u”. W programie : piosenki PRL-u, historia SHL Kielce, prezentacja multimedialna. Wstęp wolny.

19 maja 2012 – Europejska Noc Muzeów

W sobotę, 19 maja Muzeum Historii Kielc w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów zaprasza od godz. 20 do 24, do nocnego zwiedzania wystaw i udziału w wyjątkowej grze miejskiej „Kawałki kultury”. Ponadto atrakcją wieczoru będzie prezentacja prac konserwatorskich przy olejnym obrazie Św. Karola Boromeusza, pochodzącym z klasztoru na Karczówce. Znaleziony na strychu, niemal
w połowie zniszczony, został uratowany przez kieleckich konserwatorów przy zastosowaniu skomplikowanej metody transferu samej farby na nowe płótno. Porównanie stanu malowidła przed konserwacją i jego obecnego, rekonstruowanego częściowo wyglądu – to temat prezentacji w sali konferencyjnej muzeum, które odbędzie się dwukrotnie – o godz. 21 i 22.

Dostępne wystawy:
Wystawa stała: „Z dziejów Kielc”
Wystawy czasowe: „Pamiątka Dnia Tego. Konstytucja 3 Maja w zbiorach Hieronima Marka Pietrasa”
Mała Galeria: „Malarstwo – poprzez sztukę do wolności” wystawa prac powstałych podczas terapii zajęciowej w Areszcie Śledczym w Kielcach

Na uczestników gry oprócz niesamowitej atmosfery czekają również nagrody, które rozdane zostanę w niedzielę, 20 maja o godz. 16 w Muzeum Zabawek i Zabawy przy pl. Wolności.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 5