Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich

Fot_Bartek_Warzecha_DSC2983Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza jutro, tj. 16 maja 2015 roku o godz. 17.00 na spektakl „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” dla dzieci od lat 4.

„Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” Paula Maara, wielokrotnie nagradzanego za twórczość dla dzieci i młodzieży niemieckiego pisarza, to bardzo zabawna, ale jednocześnie mądra i wzruszająca opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy różnią się od siebie wyglądem i charakterem. Pewny siebie Dezyderiusz posturą i sposobem zachowania dominuje nad mniejszym, strachliwym Kminkiem.

Przyjaciele beztrosko spędzają czas na wspólnych zabawach, psotach i kłótniach. Potrafią zadziwić i rozśmieszyć niejedną, cyrkową sztuczką. Gdy jednak zjawia się przebiegły Dobosz ze swoim wspaniałym bębnem, ich przyjaźń zostaje poddana prawdziwej próbie.

Dobosz bez skrupułów wykorzystuje ich dziecięcą naiwność i fascynację. Dezyderiusz i Kminek padają ofiarą oszustwa i manipulacji. Czy to przykre doświadczenie nauczy ich nieufności wobec obcych i pozwoli docenić przyjaźń, która ich łączy?

W załączeniu zdjęcia do spektaklu – fot. Bartek Warzecha.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6