Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY W KINIE MOSKWA

murMur

PREMIERA: 4 WRZESIEŃ 2015

Ten mur nie rzuca się w oczy. Jest prawie niewidzialny. Zwłaszcza dla tych, którzy odgradzają nim swoje strzeżone osiedla od tych wszystkich, z którymi nie chcą mieć nic do czynienia. Po drugiej stronie muru, w ciasnym mieszkaniu, z chorą na depresję matką mieszka Mariusz (Tomasz Schuchardt). Na życie zarabia remontowaniem mieszkań w tych „lepszych” dzielnicach. Marzy, że kiedyś zamieszka w jednym z nich – i konsekwentnie do tego dąży, zarabiając pieniądze legalnie i nielegalnie. Wierzy, że może przekroczyć mur – być jednym z lokatorów apartamentowca, mieć miejsce w podziemnym garażu i robić zakupy w luksusowym centrum handlowym. To synonim innego, lepszego życia, w którym nie jest się niewidzialnym.

Plan się udaje – odłożone pieniądze wystarczają na wynajem dobrego mieszkania. Z czystą klatką schodową, błyszczącą windą i atrakcyjną sąsiadką (Marta Nieradkiewicz). Wieczór przy winie dobrze rokuje – ona, córka dewelopera, samotna matka wydaje się nie widzieć żadnego muru. Ale on powróci – już zaraz. Przy spotkaniu z jej rodzicami, pierwszej selekcji do warszawskiego klubu, telefonie w sprawie matki, która po wylewie wymaga stałej opieki. W starym, ciasnym mieszkaniu. Sen się urywa, wraca rzeczywistość, w której Mariusz będzie musiał na nowo ustawić priorytety, zastanowić się kim jest i czego chce. I po raz kolejny zmierzyć się z murem wokół siebie.

Pełnometrażowy debiut Dariusza Glazera to niemal przypowieść, ale pozbawiona morału. Reżyser podejmuje zaniedbywany problem kastowości społeczeństwa, które mimo rozmaitych -izmów (socjalizmu, kapitalizmu, liberalizmu) wciąż ma się dobrze, segregując społeczeństwo i determinując los na podstawie urodzenia. W małej historii przegląda się rozległy społeczny problem – tym lepiej widoczny, kiedy nada się mu osobisty wymiar.

produkcja: Polska , 2014
czas trwania: 82 min.
reżyseria: Dariusz Glazer
scenariusz: Dariusz Glazer
obsada: Tomasz Schuchardt; Aleksandra Konieczna; Marta Nieradkiewicz; Krzysztof Olszewski; Agaty Ewa Telega; Ewa Kolasińska; Ewa Kasprzyk; Piotr Machalica; Rafał Maćkowiak.

Szkolna imprezka

Niemieckie Nagrody Filmowe – nagroda publiczności
Jupiter Award – najlepszy film niemiecki
Romy Gala Nomination – najlepszy aktor

2014 – Monte Carlo International Comedy Film Festival – najlepszy reżyser, najlepszy aktor, specjalna nagroda dla operatora
2014 – German Film Festival
2014 – Ottawa European Union Film Festival
2014 – Miami International Film Festival
2014 – Puchon International Film Festival

„Szkolna imprezka!” to doskonała komedia, która uczniom pozwoli przez dwie godziny zagościć w szkole, o jakiej marzą, a starszym widzom – przekonać się, czy rzeczywiście tęsknią za latami nauki. Film nie tylko zbiera pozytywne recenzje krytyków, ale też jest laureatem wielu nagród, w tym na prestiżowym festiwalu komedii w Monte Carlo. Ze śmiechu może Was rozboleć brzuch!

Zeki Müller spędził w więzieniu trzynaście lat. Tyle czasu wystarczyło, by w miejscu, w którym jego wspólnicy zakopali skradzione przed laty pieniądze, powstała imponujących rozmiarów sala gimnastyczna. Aby uzyskać dostęp do szkolnych piwnic, z których możliwy byłby podkop pod halę, Zeki decyduje się na przyjęcie posady belfra, którą oferuje mu były dyrektor.

Propozycja nie pojawia się jednak przypadkowo. Jak się okazuje, bohater ma zastąpić nauczycielkę języka niemieckiego, która w dramatycznych okolicznościach rzuciła pracę. I miała ku temu dobre powody!

Klasa, do której trafia Zeki, okazuje się bowiem pełna najróżniejszych oryginałów. Ostatnie, co siedzi im w głowie, to chęć do nauki. Ale w tym akurat rozumieją się z nowym nauczycielem, który nie potrafi nawet przeliterować najwybitniejszego z niemieckich poetów. W Goethe High School będzie musiał zapanować prawdziwy chaos.

W KINIE OD 4 WRZEŚNIA

produkcja: Niemcy , 2013
czas trwania: 119 min.
reżyseria: Bora Dagtekin
scenariusz: Bora Dagtekin

NADAL U NAS OBEJRZEĆ MOŻNA:

Żyć nie umierać

Tomasz Kot powraca i „ podkręca tempo na karuzeli życia”! Prezentujemy oficjalny plakat i zwiastun wzruszającego „Żyć nie umierać”. Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz Macieja Migasa wejdzie na ekrany 28 sierpnia.

Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia? – to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa („Oda do radości”) – Bartek. W postać tę, bardzo luźno inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa („Psy”, „Kroll”, „Ekstradycja 3”), brawurowo wcielił się Tomasz Kot, laureat Orła i Złotych Lwów za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie „Bogowie”. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz, uhonorowany Złotymi Lwami za scenariusz do filmu „Bandyta”, a prywatnie przyjaciel Tadeusza Szymkowa. Zakwalifikowany do Konkursu Głównego 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz „Żyć nie umierać” wejdzie na ekrany 28 sierpnia.

Bartek (Tomasz Kot), niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i – zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru – stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 85 min.
reżyseria: Maciej Migas
scenariusz: Cezary Harasimowicz
obsada: Tomasz Kot, Janusz Chabior, Ireneusz Czop, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Magdalena Walach, Ewa Gawryluk, Agnieszka Wosińska, Michalina Olszańska, Andrzej Konopka.
strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=md1ceV4qhw0

Love 2D

Film wyłącznie dla widzów dorosłych.

Gaspar Noé – francuski reżyser argentyńskiego pochodzenia – jest znany polskim widzom z filmów „Wkraczając w pustkę” oraz „Nieodwracalne”. Ten bezkompromisowy i odważny twórca przez wielu światowych reżyserów przywoływany jest jako źródło inspiracji – do jego twórczości odwołuje się m.in. Nicolas Windig Refn.

Autorem zdjęć jest stały współpracownik Gaspara Noé, Benoît Debie, który ma na swoim koncie także zdjęcia do „Spring Breakers” Harmony Korine’a oraz do debiutu reżyserskiego Ryana Goslinga „Lost River”.

Dwaj twórcy połączyli siły, by w śmiały, świeży i wizualnie przełomowy sposób pokazać fizyczną stronę miłości dwudziestolatków. Zaprezentowany na festiwalu w Cannes, film zawiera najodważniejsze w historii kina sceny erotyczne. Dostępny w 2D i 3D.

Miłość to oślepiające światło, genetyczna potrzeba, odmienny stan świadomości, ciężki narkotyk, choroba psychiczna, gra o władzę – to sperma i łzy. | Gaspar Noé

Film zawiera najodważniejsze w historii kina sceny erotyczne.

Film tylko dla widzów dorosłych.
Dostępny w wersji 2D i 3D.

PREMIERA 28 SIERPNIA.

produkcja: Francja, Belgia , 2015
reżyseria: Gaspar Noé
obsada: Aomi Muyock, Klara Kristin, Karl Glusman, Gaspar Noé

Mały Książę – dubbing 2D

W naszym kinie od 14 sierpnia

„Mały Książę” to przepiękna animacja, będąca adaptacją uwielbianej na całym świecie książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. To też jedna z największych produkcji animowanych tego roku.

„Światowa klasa” – pisał po premierze „Małego Księcia” w Cannes Indiewire – „Jedna z najlepszych animacji tego roku. Oszałamiająco piękna, poruszająca i czarująca”. „Urokliwa i wzruszająca baśń filmowa”(Onet), która „wydaje się animacją spełnioną. Zrobioną delikatną wrażliwą ręką, mądrą, ambitną od strony realizacyjnej i angażującą merytoryczną zawartością. (…)„’Mały Książę’ idealnie oddaje nie tylko charakter książki, ale również tę aurę niesamowitości, która w zbiorowym przeświadczeniu unosi się nad dziełem Saint-Exupery’ego”. (Film.org.pl). „To cudnej urody produkcja, która z konfrontacji z oryginałem wychodzi obronną ręką” (Guardian). „Jest po prostu znakomita!” – podsumowuje The Hollywood Reporter.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

produkcja: Francja , 2015
czas trwania: 108 min.
reżyseria: Mark Osborne
scenariusz: Irena Brignull
obsada: Włodzimierz Press, Małgorzata Kożuchowska, Robert Więckiewicz, Anna Cieślak, Antoni Pawlicki, Piotr Adamczyk, Aleksandra Kowalicka, Bernard Lewandowski, Maciej Musiał,

Bystry Bill 2D Dubbing

Bystry Bill to uroczy i pomysłowy miś koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć. Pewnego dnia porzuca więc swój zielony dom i wyrusza w drogę. Ślady wiodą go hen w odległe i dzikie australijskie ostępy. Podczas podróży Bill zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty.

W KINIE OD 28 SIERPNIA!

produkcja: Australia , 2015
czas trwania: 88 min.
reżyseria: Deane Taylor
obsada: Dominika Kluźniak, Józef Pawłowski, Andrzej Blumenfeld
strona oficjalna: https://www.youtube.com/watch?v=sc9SSM8PuBc

POWRACA DO NAS:

Parauszek i przyjaciele cz.1

Zajączek Parauszek narodził się w roku 2008 w łódzkim studiu Se-ma-for, które kontynuuje długoletnie tradycje polskiej animacji dla dzieci. W tym samym miejscu narodził się przecież Miś Uszatek, Colargol, Kot Filemon i wiele innych postaci, które Mama i Tata pamiętają ze swojego własnego dzieciństwa.

Opowiada o przygodach mieszkańców krainy zwanej Naszym Lasem. Obok tytułowego Zajączka Parauszka, widzowie poznają Zajączkę Usię, Łosia Łopatka, Bobra Klepka, Misia Benka, Srokę Madzię, Wiewiórkę Kitkę, Lisa Fredka i Wilka Waldka. Perypetiom bohaterów przygląda się Sowa Uhu, która daje widzom wskazówki na temat właściwego zachowania.

Zajączek Parauszek sam jest ciekawym świata dzieckiem, a jego kolorowi przyjaciele z Naszego Lasu uosabiają rozmaite wady i zalety, które i my w sobie znajdujemy. W każdej przygodzie ukryliśmy mądrą, ale subtelną dydaktykę, przekazując najmłodszym wachlarz tradycyjnych wartości.

Wiemy, że przez zabawę można wiele nauczyć. Mówimy więc dzieciom, że można popełniać błędy, by je potem naprawiać, że honor, odwaga, miłość, rozsądek, przyjaźń i wspólne działanie są zawsze w cenie.

Bez obaw mogą więc Państwo powierzyć swoje dzieci Parauszkowi i Przyjaciołom. Zadbamy o to, by były bezpieczne w Naszym Lesie.

produkcja: Polska , 2013
czas trwania: 70 min.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0