Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA – Sekretne życie zwierzaków domowych – PREMIERA 23 WRZEŚNIA !

SEKRETNE ZYCIE ZWIERZAKOW DOMOWYCHSALA MOSKWA:

Sługi boże – PREMIERA 16 WRZEŚNIA !

„Sługi boże” to mroczne, pełne zagadek, kino gatunkowe. Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna…

produkcja: Polska , 2016
reżyseria: Mariusz Gawryś
scenariusz: Mariusz Gawryś, Maciej Strzembosz
obsada: Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Małgorzata Foremniak, Adam Woronowicz, Krzysztof Stelmaszyk, Henryk Talar, Andrzej Konopka, Zbigniew Stryj
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=8CfGRQDuW4w

Smoleńsk

Antoni Krauze, twórca wielokrotnie nagrodzonego dramatu historycznego „CZARNY CZWARTEK. JANEK WIŚNIEWSKI PADŁ”, odsłania kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. Poruszającą muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: „Poznań 56”, „Historia Roja”, „Przedwiośnie” i „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

„Tragedia smoleńska stała się najważniejszym wydarzeniem w III RP, najtragiczniejszą chwilą w polskiej historii od czasu II wojny światowej. Stała się wydarzeniem, które wpływa na los dzisiejszej Polski i życie Polaków w sposób niebywale silny. Które nas podzieliło bardzo głęboko. Dlatego próba zmierzenia się z tym tematem jest nie tylko wielkim wyzwaniem, ale i obywatelskim obowiązkiem twórcy.”
Antoni Krauze, reżyser
Sugerowana kategoria wiekowa 13 lat.

Bilety można nabyć na stronie https://ekobilet.pl/kinomoskwa
Uwaga: w panelu Ekobilet do dyspozycji widzów są tylko miejsca w rzędach od 12 do 15, pozostałe miejsca dostępne są w sprzedaży gotówkowej w kasie kina oraz w rezerwacji telefonicznej lu mailowej.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 120 min.
reżyseria: Antoni Krauze
scenariusz: Marcin Wolski, Maciej Pawlicki, Tomasz Łysiak, Antoni Krauze
obsada: Lech Łotocki, Ewa Dałkowska, Halina Łabonarska, Jerzy Zelnik, Redbad Klynstra, Tomasz Radawiec, Blanka Kaczorowska, Maciej Półtorak.
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=huveY6NEa2Q

DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW:

Sekretne życie zwierzaków domowych – PREMIERA 23 WRZEŚNIA !

wersja dubbing 2D oraz dubbing 3D

Gdy ludzie opuszczają dom, zwierzęta prowadzą życie pełne przygód i intryg.

Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

„Sekretne życie zwierzaków domowych” jest kolejnym wielkim przebojem od Illumination Entertainment, studia świetnego producenta Chrisa Melalandriego, z którym stale współpracuje superduet reżyserski Yarrow Cheney oraz Chris Renaud. Ci twórcy stoją za sukcesami takich hitów filmowych jak „Jak ukraść księżyc” i „Minionki rozrabiają”
produkcja: USA , 2016
czas trwania: 90 min.
reżyseria: Chris Renaud, Yarrow Cheney
scenariusz: Ken Daurio, Cinco Paul
obsada: polski dubbing: Tomasz Borkowski, Jakub Wieczorek, Agnieszka Mrozińska, Paweł Krucz, Aleksander Mikołajczak, Zofia Zborowska, Karol Wróblewski, Grzegorz Kwiecień, Cezary Kwieciński
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=x5m_TkYNQbk

SALA STUDYJNA:

Jak Bóg da
wersja z napisami godz. 18:30
wersja z lektorem godz. 12:00 i 14:30

Zabawna i mistrzowsko zagrana komedia pomyłek. Entuzjastycznie przyjęta na pokazach przedpremierowych przez polską publiczność.

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.

Tu kończy się tolerancja i otwartość ojca. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…

„Półtorej godziny świetnej zabawy, niepozostawiającej pustki w głowie widza”.- Cinema Italy

produkcja: Włochy , 2014
czas trwania: 87 min.
reżyseria: Edoardo Maria Falcone
scenariusz: Edoardo Maria Falcone, Marco Martani.
obsada: Marco Giallini, Alessandro Gassman, Laura Morante, Ilaria Spada, Edoardo Pesce, Enrico Oetiker, Carlo Luca De Ruggieri, Giuseppina Cervizzi.
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=XG148vo2uQE

O matko! Umrę…

To niebanalna czarno-biała komedia w reżyserii Xaviera Serona. Debiut twórcy został doceniony na wielu festiwalach filmowych. Jest laureatem nagrody New Voices/New Vision na Festiwalu Filmowym w Palm Springs, a także głównym konkurentem w programie 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Odessie.

37- letni hipochondryk Michel jest niespełnionym aktorem, którego życie zmierza donikąd. Pracuje w sklepie z AGD ze swoim jedynym przyjacielem, Derekiem. W wolnym czasie życie Michela toczy się wokół dwóch silnych kobiet. Jego matki Monique, która wykorzystując swoją chorobę, manipuluje synem. A także jego dziewczyny Aurelie, dziwacznej malarki, która pragnie sławy i uznania. Każda z nich chce zawładnąć życiem Michela, który sam próbuje walczyć ze swoimi chorymi lękami… Wierzy bowiem, że od matki wraz z życiem otrzymał też śmierć, a nawet raka. Jego chimeryczne zachowanie wkręca go w coraz bardziej w paranoidalną rzeczywistość.

Przeplot symboli religijnych, strachu przed śmiercią, czarnego humoru z żywą muzyką barokową, prowadzi do niejednoznacznej percepcji filmu. To odważne i nieszablonowe podejście do odwiecznych tematów oraz ciekawe stylistyczne wybory sprawiają, że widz staje się zwolennikiem tego obrazu i zaśmiewa się w głos.

produkcja: Belgia/ Francja , 2015
czas trwania: 90 min.
reżyseria: Xavier Seron
scenariusz: Xavier Seron
obsada: Jean-Jacques Rausin, Myriam Boyer, Serge Riaboukine, Fanny Touron, Benjamin Le Souef, Franc Bruneau

Z TYM FILMEM ZOBACZYSZ ANIMACJĘ “DOM” AGNIESZKI BOROWY. (czas trwania: 15 min.)

Animacja „Dom” Agnieszki Borowy został uznany przez zespół SPECTATORA za najlepszą animację podczas 8. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR w Poznaniu.
Głosów postaciom animowanym użyczyli: Dorota Kolak, Andrzej Grabowski, Aleksandra Andrzejewska, Jacek Czyż.
O FILMIE:
Dom jest miejscem. Rodziną. Historią. Relacjami. Dom jest wspomnieniem, które kształtuje człowieka. Może snem? Jest to historia dziewczyny, która wraca do Domu. Ta wizyta sprowadza na nią nawałnicę chaotycznych, trudnych wspomnień. Bez zmierzenia się z nimi, nie opuści domu. Czym jest jej Dom? Czy można to zmienić?

Animacja „Dom“ otrzymała również nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy film krótkometrażowy. Uzasadnienie werdyktu: „Film, który w innowacyjny sposób porównuje przeszłość oraz skomplikowaną i bolesną teraźniejszość“.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8