Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

wraca spektakl The Monstrum Band

The Monstrum Band 02 fot. Bartek WarzechaTeatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl “The Monstrum Band” – Scena dla Młodzieży i Dorosłych:

27 stycznia 2017 o godz. 18.00 – Premiera Studencka – po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami: reżyserem i aktorami, cena biletu studenckiego (za okazaniem legitymacji studenckiej) – tylko 11 zł!

28 stycznia 2017 roku o godz. 18.00

„The Monstrum Band” to spektakl mocno osadzony w formie.
Twórcy żonglują konwencjami – czerpią z tradycji dramatu XX wieku, wykorzystują elementy teatru lalek, przeprowadzają muzyczny eksperyment.
Za punkt wyjścia służy im sztuka Mateusza Pakuły – pochodzącego z Kielc dramatopisarza, dramaturga i kilkukrotnego finalistę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.
Jego tekst inspirowany mroczną historią Frankensteina to osobliwy katalog istot, które łączy wspólny mianownik – każda z postaci jest sztucznym tworem człowieka.
I tak, drewniany pajacyk Pinokio, genetycznie zaprogramowana Ewa oraz zlepione z ciał i osobowości Monstrum, wystąpią razem w surrealistycznej, terapeutycznej sesji z elementami show.
Tam, prosto z ich „ludzkich” trzewi wybrzmi manifest idei i poglądów o współczesnej kondycji człowieka, granicach ingerencji w naturę, wartości relacji społecznych i systemów politycznych.

Spektakl powstał w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach, w koprodukcji z nagradzaną w kraju i za granicą Grupą Coincidentia.

Trailer spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=lLlqZNiqL1w

Więcej o spektaklu na stronie: http://www.teatrkubus.pl/spektakle-dla-mlodziezy-i-doroslych/monstrum-band

zdjęcia do spektaklu, fot. Bartek Warzecha

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0