Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Premiera The Monstrum Band

afisz The Monstrum BandPremiera spektaklu „The Monstrum Band” na podstawie tekstu kielczanina Mateusza Pakuły i w reżyserii Roberta Drobniucha już w najbliższą sobotę, w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Pierwsza w tym sezonie realizacja „Kubusia” w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych powstaje w koprodukcji z nagradzaną w kraju i za granicą Grupą Coincidentia.

„The Monstrum Band” jest spektaklem mocno osadzonym w formie.
Twórcy żonglują konwencjami – czerpią z tradycji dramatu XX wieku, wykorzystują elementy teatru lalek, przeprowadzają muzyczny eksperyment.
Za punkt wyjścia służy im sztuka Mateusza Pakuły – pochodzącego z Kielc dramatopisarza, dramaturga i kilkukrotnego finalistę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.
Jego tekst inspirowany mroczną historią Frankensteina to osobliwy katalog istot, które łączy wspólny mianownik – każda z postaci jest sztucznym tworem człowieka.
I tak, drewniany pajacyk Pinokio, genetycznie zaprogramowana Ewa oraz zlepione z ciał i osobowości Monstrum, wystąpią razem w surrealistycznej, terapeutycznej sesji z elementami show.
Tam, prosto z ich „ludzkich” trzewi popłynie manifest idei i poglądów o współczesnej kondycji człowieka, granicach ingerencji w naturę, wartości relacji społecznych i systemów politycznych. Duch mrocznego romantyzmu zaczerpnięty z powieści Mary Shelley ma tu nowoczesne i ekscentryczne oblicze oraz chropowate, ciężkie brzmienie przepoczwarzonych instrumentów stworzonych specjalnie dla tej inscenizacji.

Spektakl „The Monstrum Band” powstaje w koprodukcji z wielokrotnie nagradzaną Grupą Coincidentia, czyli aktorami Dagmarą Sową i Pawłem Chomczykiem, którym na scenie towarzyszyć będą aktorzy kieleckiego teatru – Andrzej Kuba Sielski i Błażej Twarowski. Za reżyserię odpowiada Robert Drobniuch, dyrektor „Kubusia”, za muzykę – Jerzy Bielski, scenografię – Jan Polivka, kostiumy – Karolina Maksimowicz, a ruch sceniczny – Karolina Garbacik.

Premiera spektaklu: 29.10.2016, sobota, godz. 18.00
Kolejne pokazy: 30.10.2016, niedziela, godz. 16.00 i 19.00

Spektakl przeznaczony dla widzów w wieku od 16 lat.

„The Monstrum Band”
tekst – Mateusz Pakuła
reżyseria – Robert Drobniuch
scenografia – Jan Polivka
kostiumy – Karolina Maksimowicz
muzyka i koncepcja instrumentów – Jerzy Bielski
ruch sceniczny – Karolina Garbacik
współpraca dramaturgiczna – Tomasz Damulewicz
asystent scenografa – Kamil Dudzic

Obsada:
Dig – Andrzej Kuba Sielski
Pinokio – Błażej Twarowski
Monstrum – Paweł Chomczyk
Ewa – Dagmara Sowa

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4