Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

„Gang Wiewióra 2”
Sprytny Wiewiór i jego wesoła ferajna powracają, by ocalić park przed podstępnym planem chciwego biznesmena.  W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opinią szlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieście chodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w Park Rozrywki. Zwierzaki wiedzą czym to pachnie: to tak jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzypoziomową dyskotekę. Zatem znów muszą wziąć sprawy w kosmate łapki i z pomocą Wiewióra i uroczej Andzi pokazać ludziom, że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać! Produkcja: Kanada, USA, Korea Południowa , 2017, czas trwania: 92 min. Reżyseria: Cal Brunker, Scenariusz: Scott Bindley, Bob Barlen, Cal Brunker. Obsada: Will Arnett, Katherine Heigl, Maya Rudolph, Jackie Chan.
„Fatima. Ostatnia Tajemnica”
Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat. Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.
Produkcja: Hiszpania , 2017, czas trwania: 80 min. Reżyseria: Andrés Garrigó. Scenariusz: Andrés Garrigó, Pedro Delgado, Josemaría Muñoz. Obsada: Eva Higueras, Alex Larumbe, Fran Calvo, Cristina Gonzalez Del Valle, Enric Chenoll, Carlos Cañas

dunkierka_plakat„DUNKIERKA”
„Dunkierka” to najnowsze wojenne widowisko w reżyserii wizjonera kina, Christophera Nolana.
Film opowiada o Operacji Dynamo, która została przeprowadzona w dniach od 26 maja do 4 czerwca 1940 roku. Była to ewakuacja Brytyjskiego Korpusu Ekspedycyjnego, wojsk francuskich i belgijskich z Dunkierki do Wielkiej Brytanii, dzięki której uratowano 338 226 żołnierzy. Film przedstawia historię z trzech przeplatających się perspektyw – lądu, morza i powietrza. Każda z nich prezentuje wydarzenia rozgrywające się w innych ramach czasowych. Produkcja: Francja/USA/Wlk.Bryt, 2017, czas trwania 106 min, reżyseria: Christopher Nolan, obsada: Fionn Whitehead, Tom Hardy, Kenneth Branagh, James D’Arcy, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden.

„DWIE KOBIETY”
W KINIE OD 25 SIERPNIA!
Fenomenalna Catherine Deneuve oraz Catherine Frot, we wspaniałej opowieści o przyjaźni dwóch kobiet.
Claire, samotna matka przed pięćdziesiątką, wiedzie nudne, monotonne życie. Każdy kolejny dzień niczym nie różni się od poprzedniego. Wszystko zmienia się w momencie, gdy bohaterka odbiera telefon od Beatrice, siedemdziesięcioparoletniej kobiety, która kilka dekad temu była kochanką jej ojca. Szybko okazuje się, że Beatrice jest całkowitym przeciwieństwem Claire, ale obie panie łączy o wiele więcej, niż mogłyby przypuszczać…
Produkcja: Francja, 2017, czas trwania: 117 min., reżyseria: Martin Provost, obsada:Catherine Deneuve , Catherine Frot , Olivier Gourmet, Quentin Dolmaire

„SYNALEK”
W KINIE OD 25 SIERPNIA!
Rodzice Vincenta traktują go jak małego chłopca, mimo, że dawno skończył 18 lat. Kiedy ich syn zostaje porzucony przez swoją pierwszą, wielką miłość i wpada w czarną rozpacz, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Przecież nikt lepiej nie obrzydzi wrednego dziewuszyska, niż kochający nad życie rodzice! Szybko układają program miłosnego detoksu, który jest tak wyczerpujący i intensywny, że nie oprze się mu żadne złamane serce… Wszystkie chwyty dozwolone! Produkcja: Francja , 2017 , czas trwania: 97 min., reżyseria: Frédéric Forestier
obsada: Pierre-François Martin-Laval, Isabelle Nanty, Thomas Solivéres, Manon Valentin

„BRACIA LUMIÈRE”
W KINIE OD 1 WRZEŚNIA!
Porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry’ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. Dokument „Bracia Lumière” to unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery. A przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina.
W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière. Produkcja: Francja , 2016, czas trwania: 90 min., reżyseria: Thierry Frémaux, scenariusz: Thierry Frémaux, obsada: Thierry Frémaux, Martin Scorsese.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2