Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kino Moskwa zaprasza:

„SYNALEK”
W KINIE OD 25 SIERPNIA!
Rodzice Vincenta traktują go jak małego chłopca, mimo, że dawno skończył 18 lat. Kiedy ich syn zostaje porzucony przez swoją pierwszą, wielką miłość i wpada w czarną rozpacz, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Przecież nikt lepiej nie obrzydzi wrednego dziewuszyska, niż kochający nad życie rodzice! Szybko układają program miłosnego detoksu, który jest tak wyczerpujący i intensywny, że nie oprze się mu żadne złamane serce… Wszystkie chwyty dozwolone!
Produkcja: Francja , 2017 , czas trwania: 97 min., reżyseria: Frédéric Forestier
obsada: Pierre-François Martin-Laval, Isabelle Nanty, Thomas Solivéres, Manon Valentin

„DWIE KOBIETY”dwie kobiety
W KINIE OD 25 SIERPNIA!
Fenomenalna Catherine Deneuve oraz Catherine Frot, we wspaniałej opowieści o przyjaźni dwóch kobiet.
Claire, samotna matka przed pięćdziesiątką, wiedzie nudne, monotonne życie. Każdy kolejny dzień niczym nie różni się od poprzedniego. Wszystko zmienia się w momencie, gdy bohaterka odbiera telefon od Beatrice, siedemdziesięcioparoletniej kobiety, która kilka dekad temu była kochanką jej ojca. Szybko okazuje się, że Beatrice jest całkowitym przeciwieństwem Claire, ale obie panie łączy o wiele więcej, niż mogłyby przypuszczać…
Produkcja: Francja, 2017, czas trwania: 117 min., reżyseria: Martin Provost, obsada:Catherine Deneuve , Catherine Frot , Olivier Gourmet, Quentin Dolmaire
„Fatima. Ostatnia Tajemnica”
Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane fakty i przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów. Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.
Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, że tajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat. Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie. Produkcja: Hiszpania , 2017, czas trwania: 80 min.
„BRACIA LUMIÈRE”
W KINIE OD 1 WRZEŚNIA!
Porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry’ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. Dokument „Bracia Lumière” to unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery. A przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina. W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière. Produkcja: Francja , 2016, czas trwania: 90 min., reżyseria: Thierry Frémaux, scenariusz: Thierry Frémaux, obsada: Thierry Frémaux, Martin Scorsese.

„PODWÓJNY KOCHANEK”
W KINIE OD 1 WRZEŚNIA!
Najnowszy film François Ozona to zmysłowy thriller, w którym francuski reżyser powraca w szczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem.
Film wyłącznie dla widzów dorosłych. Zawiera śmiałe sceny erotyczne.
Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.
Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści „Lives of the Twins” Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości. Produkcja: Francja/ Belgia , 2017, czas trwania: 107 min., reżyseria: François Ozon, scenariusz: Thierry Frémaux, obsada: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4