Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowości w Kinie Moskwa

SALA MOSKWA

„Gang Wiewióra 2”

Sprytny Wiewiór i jego wesoła ferajna poWracają, by ocalić park przed podstępnym planem chciwegobiznesmena. W parku panuje zgoda, spiżarnia aż pęka w szwach, a Wiewiór cieszy się zasłużoną opiniąszlachetnego spryciarza. A jednak nad futrzaną ferajną znów zbierają się czarne chmury. W mieściechodzą słuchy, że pewien bezwzględny inwestor planuje zamienić miejski park w Park Rozrywki.Zwierzaki wiedzą czym to pachnie: to tak jakby w twojej sypialni ktoś otworzył trzypoziomowądyskotekę. Zatem znów muszą wziąć sprawy w kosmate łapki i z pomocą Wiewióra i uroczej Andzipokazać ludziom, że zwierzaki z parku nie dadzą sobie w orzechy dmuchać! Produkcja: Kanada,USA, Korea Południowa , 2017, czas trwania: 92 min. Reżyseria: Cal Brunker, Scenariusz:Scott Bindley, Bob Barlen, Cal Brunker. Obsada: Will Arnett, Katherine Heigl, MayaRudolph, Jackie Chan.

„Fatima. Ostatnia Tajemnica”
Intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu. Ujawnia nieznane faktyi przedstawia fascynujący przegląd zdarzeń, które na długo zapadną w pamięć i serca widzów.Dodatkową niespodzianką dla polskich odbiorców będzie odkrycie, jak wiele wątków tej opowieścidotyczy naszego kraju.
> Czy objawienia fatimskie naznaczyły historię świata? Dziwne „zbiegi okoliczności” wskazują, żetajemnicze objawienia z Fatimy wpłynęły na bieg historii ostatnich stu lat. Monica, poszukująca pracymontażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jakoagnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronikanadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie.Produkcja: Hiszpania , 2017, czas trwania: 80 min.

„BRACIA LUMIÈRE”

Porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry’ego Frémaux –dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. Dokument „Bracia Lumière” tounikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery. A przede wszystkim pasjonującaopowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina. W1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak:„Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery,doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi,położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak izaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo wjakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière. Produkcja:Francja , 2016, czas trwania: 90 min., reżyseria: Thierry Frémaux, scenariusz: ThierryFrémaux, obsada: Thierry Frémaux, Martin Scorsese.

„PODWÓJNY KOCHANEK”podwojny kochanek

Najnowszy film François Ozona to zmysłowy thriller, w którym francuski reżyser powraca wszczytowej formie i podejmuje przewrotną grę z widzem.

Film wyłącznie dla widzów dorosłych. Zawiera śmiałe sceny erotyczne.
Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.
Film jest przeniesioną we francuskie realia ekranizacją kryminalnej powieści „Lives of the Twins” Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith. Porusza ulubione tematy amerykańskiej pisarki: tajemnic ludzkiej natury, seksu i mrocznych stron osobowości. Produkcja: Francja/ Belgia ,2017, czas trwania: 107 min., reżyseria: François Ozon, scenariusz: Thierry Frémaux, obsada:Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset.

„NA UKŁADY NIE MA RADY”

Drobny przedsiębiorca Marek Niewiadomski (Grzegorz Małecki) ledwo wiąże koniec z końcem, usiłując spłacić długi i kredyty zaciągnięte na nowy biznes. Kiedy, ku rozpaczy Marka i jego małżonki (Katarzyna Glinka), wszystkie życiowe plany – w tym wymarzone wakacje na Kanarach – zaczynają się sypać, mężczyzna otrzymuje propozycję nie do odrzucenia. Jest nią stanowisko drugiego wiceministra w jednym z państwowych resortów. Wraz z ciepłą posadką przychodzą wpływy i pieniądze, a także niezliczone propozycje korupcyjne i… matrymonialne. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie biznesu i wielkiej polityki Marek okaże się uczciwym obywatelem, czy też swoimi wyborami potwierdzi gorzką regułę, że na układy nie ma rady…Produkcja: Polska, 2017, czas trwania: 100 min., reżyseria: Krzysztof Rurka, obsada: Grzegorz Małecki, Katarzyna Glinka, Michał Milowicz, Piotr Polk, Jan Wieczorkowski, Marcin Kwaśny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7