Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

„Ojciec, czyli o Pieronku” – specjalny pokaz filmu z udziałem reżysera!

plakatDyskusyjny Klub Filmowy “Fenomen” zaprasza w sobotę, 2 grudnia, o godz.18.00 na jedyny, premierowy pokaz filmu “Ojciec, czyli o Pieronku” w reżyserii Szymona Wróbla!

Po projekcji spotkanie z reżyserem!

“Film Szymona Wróbla jest ważny, gdyż – za sprawą swego nietuzinkowego bohatera- przypomina, że polski kościół nie jest skazany na radykalizm. Biskup Pieronek uosabia otwartość, charyzmę i gotowość do dialogu, czyli cechy, które jednakowo dobrze sprawdzają się na ambonie i na Woodstocku”

Piotr Czerkawski, krytyk roku 2016 Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

O filmie: „Ojciec, czyli o Pieronku”:

Pochodzący z Żywiecczyzny Biskup Tadeusz Pieronek ma na swoim koncie doktorat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z zakresu prawa kanonicznego i habilitację Akademii Teologii Katolickiej w Krakowie. Z ramienia Stolicy Apostolskiej od 1990 roku uczestniczył w rokowaniach z rządem RP w sprawie zawarcia konkordatu. Od 1987 roku krajowy duszpasterz prawników. W latach 1993-1998 pełnił funkcję sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski. A na Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie wykładał od 1965 roku. Z pod jego skrzydeł wyszło wielu duchowny, którzy dziś są ważnym głosem w Kościele. Jaki wpływy na historię Biskupa Pieronka, urodzonego w 1934 roku miało pochodzenie? Rodzinne relacje? Jaki wypływ miała kultura góralska, wiersze, czasy okupacji i mało znana historia jego wybitnego taty? Ten film ma pokazać historię człowieka, księdza, z Żywiecczyzny, który chętnie rozmawiał z młodzieżą na Przystanku Woodstock, i nigdy nie unikał trudnych tematów. Ma on również przypomnieć historię Władysława Pieronka, ojca ks. Biskupa, kronikarza, legionisty, społecznika, samorządowca, który w swojej działalności walnie przyczynił się do powstania m.in. pierwszego „wiejskiego kina” w Polsce.

W pierwszej przestrzeni filmu zobaczymy to, co, na co dzień jest niezwykle potrzebne, czyli dialog. W drugiej zobaczymy młodzież. W pewnym momencie te dwie przestrzenie będą miały wspólny mianownik. W jakim? Tego dowiemy się z filmu.
Tytuł: Ojciec, czyli o Pieronku

reżyseria: Szymon J. Wróbel

scenariusz: Szymon J. Wróbel

zdjęcia: Krzysztof Kalisz

muzyka: Krzysztof Trebunia-Tutka z zespołem

montaż: Krzysztof Kalisz

dźwięk: Bartosz Idzi

producent: Szymon J. Wróbel i Film&More

produkcja: niezależna

czas projekcji: ok. 88 min

dystrybucja: niezależna

Wejściówki w cenie 10zł do nabycia w kasie kina, lub online pod poniższym linkiem:

http://s6.systembiletowy.pl/kfk/system_portal.php/repertoire.html?id=1198

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0