Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Czytamy dzieciom

Cecylka i WalerkaJoanna Krzyżanek w Muzeum Zabawek i Zabawy

W czwartek i piątek (8.03 i 9.03) w Aptece Wyobraźni Muzeum Zabawek i Zabawy odbędą się spotkania z autorką opowiadań o Cecylce Knedelek. Warsztaty literacko plastyczne odbywają się
z okazji Tygodnia Kultury Języka.

Joanna Krzyżanek
Ma czarne włosy przypominające druciki, niebieskie oczy i kilka pięknych zmarszczek
na czole. Jest miłośniczką liter i gałgankowych gąsek. Pisze opowiastki, rymowanki i listy
do przyjaciół. Lubi biegać nad rzeczką, podróżować pociągiem, siedzieć w kawiarence, czytać książki, pić herbatę z różaną konfiturą, podziwiać kolorowe cynie, zbierać kasztany, obserwować krople deszczu spływające po dachówkach i łapać śniegowe płatki. Jest właścicielką kremowej komody, czarnego roweru w stokrotki, glinianego dzbanuszka i starego widelca, który dostała od babci Cecylii na trzecie urodziny. Nie lubi stłuczonego szkła, brudnych podłóg, drzwi z nowoczesnymi klamkami, wind, komarów, muszek owocówek. Potrafi uszyć z gałganków gąskę, policzyć poziomki na tarcie, zrobić ciasto z marchewek, lemoniadę z zielonej pietruszki sorbet z malin. Prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne. Spotyka się z dziećmi w bibliotekach, pracowniach, przedszkolach i szkołach.
Cecylka Knedelek
Cecylka to dziewczynka, która mieszka w Starym Knedelkowie, przy ulicy Naleśnikowej 5. Ma niebieskie oczy i „pomidorowe włosy”, które czesze w kitki lub kucyki. Jest wyższa od konewki postawionej na krześle, a niższa od jabłonki, którą trzy lata temu posadził w jej ogrodzie Antek. Dziewczynka potrafi przeskakiwać przez strumyk, rozwieszać pranie na lince, chodzić po kałużach, piec babeczki z czereśniami, przygotować herbatkę na przeziębienie, szyć gałgankowe lalki, rysować zielone ptaki i liczyć do miliona. Bardzo lubi czytać książki, sadzić kwiatki i odpoczywać w hamaku.
Jej współlokatorką jest gąska Waleria, wyjątkowy kuchenny pomocnik.
Spotkanie odbędzie się dzięki współpracy Wydawnictwa Jedność z Muzeum Zabawek i Zabawy.
————————–

Muzeum Zabawek i Zabawy, Kawka Zabawka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zapraszają na głośne czytanie dla dzieci w sobotę 10.03.2018 od godziny 11.00. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Bohaterami spotkania będą koty, często występujące postacie w opowiadaniach dla dzieci. Pracownicy biblioteki wybrali do zaprezentowania twórczość Ewy Mirowskiej, goście poznają fragmenty „52 historii o zwierzętach”. Organizatorzy zapewniają, że ciekawe będzie nie tylko czytanie ale także zabaw oraz konkursy dla dzieci. Kawka Zabawka zapewnia także słodki poczęstunek.
Marcowe spotkanie ma na celu przywołanie informacji o kotach, są one także bohaterami konkursu literacko plastycznego do którego zapraszają Muzeum Zabawek i Zabawy oraz oddział w Kielcach Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Co mój Kot robi w domu kiedy nikogo nie ma?” prace można składać jeszcze do 20 marca.
Kolejne spotkanie z książkami odbędzie się za miesiąc 14 kwietnia.

Miejsce: Muzeum Zabawek i Zabawy – Kawka Zabawka
Sobota 10.03.2018
Godz. 11.00
Wstęp wolny
——————

W koło i wesoło to tytuł sobotnich warsztatów rodzinnych, na które zaprasza Muzeum Zabawek i Zabawy 10 marca o godzinie 12.00 i 14.00.
Dzięki wykorzystaniu chusty animacyjnej oprócz dobrej zabawy uczestnicy zajęć mogą nauczyć się m.in. pracy zespołowej, a przecież nie ma lepszego zespołu niż DZIECKO i JEGO OPIEKUN, którzy razem się bawią.
Zajęcia odbywają się w Aptece Wyobraźni i trwają ok.1h (bilet wstępu: 5 zł/osoba).

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4