Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Czytamy dzieciom

czytamy-IIIMuzeum Zabawek i Zabawy, Kawka Zabawka oraz Miejska Biblioteka Publiczna w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” zapraszają na głośne czytanie dla dzieci w sobotę 11.03.2017 od godziny 11.00. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Bohaterami spotkania będą zwierzątka, często występujące postacie w opowiadaniach dla dzieci. Pracownicy biblioteki wybrali do zaprezentowania twórczość Jana Grabowskiego. Jego opowiadania już od 100 lat cieszą się powodzeniem, są to m.in. „Puc, Bursztyn i goście”, „Puch, kot nad koty” oraz „Reksio i Pucek”. Właśnie fragmenty tych historii usłyszą uczestnicy głośnego czytania. Na dzieci, które będą brały udział w imprezie czekają także konkursowe zadnia i wesołe zabawy. Czy można rozróżnić zwierzęta po ich odgłosach albo sposobie poruszania się? Zabawy związane z różnymi zwierzątkami oraz układanie puzzli to tylko niektóre atrakcje dla dzieci, które przewidzieli organizatorzy. Po wyczerpującej wspólnej zabawie słodki poczęstunek dla wszystkich sympatyków głośnego czytania zapewni Kawka Zabawka.
Marcowe spotkanie ma na celu przypomnienie twórczości Jana Grabowskiego, autora wielu opowiadań dla dzieci, okazją do wspomnienia tego autora jest 135. rocznicę urodzin pisarza.
Kolejne spotkanie z książkami odbędzie się za miesiąc 8 kwietnia.

Miejsce: Muzeum Zabawek i Zabawy – Kawka Zabawka
Sobota 11.03.2017
Godz. 11.00
Wstęp wolny

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4