Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

„DYWIZJON 303. PRAWDZIWA HISTORIA” PREMIERA 31 SIERPNIA!!!
Film „Dywizjon 303” to historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.
Produkcja: Polska; gatunek: wojenny; 2018; 99 min.; reżyseria: Denis Delić, obsada: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Cara Theobold, Anna Prus.

” LATO” – W KINIE OD 7 WRZEŚNIA!lato
Lato 1981. Leningrad żyje rockiem ze szmuglowanych z Zachodu płyt. Majk jest gwiazdą undergroundowej sceny muzycznej i królem klubu rockowego. Wiktor dopiero zaczyna, ma za to talent, przyciągający wzrok urodę i pisze świetne teksty. Tych dwóch połączy nie tylko miłość do muzyki, ale i do Nataszy, mądrej i pięknej żony Majka. Losy tego trójkąta stanowią centrum „Lata”: czarno-białego (z nagłymi wybuchami kolorów) filmu o miłosnym i artystycznym rozkwicie.
Produkcja: Rosja; gatunek: biograficzny, dramat, muzyczny, ; 2018; 126 min.; reżyseria: Kirył Serebrennikow, obsada: Teo Yoo, Irina Starszenbaum, Roman Bilyk.

” KLER” – PREMIERA 28 WRZEŚNIA!!!
Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
Produkcja: Polska, gatunek: obyczajowy; 2018; 133 min.; reżyseria: Wojtek Smarzowski; scenariusz: Wojciech Smarzowski, Wojciech Rzehak ; obsada: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak.

” JULIUSZ” – PREMIERA 14 WRZEŚNIA!!!
Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), w którego życiu dzieje się równie niewiele, co na lekcjach w szkole, a głównym problemem jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Tymczasem odrobinę szaleństwa w świat bohatera zaczyna wnosić przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Czy powrót do dawnego spokojnego i bezpiecznego życia jest jeszcze w ogóle możliwy?
Produkcja: Polska; gatunek: komedia; 2018; reżyseria: Aleksander Pietrzak; scenariusz: Abelard Giza; obsada: Wojciech Mecwaldowski, Anna Smołowik , Jan Peszek, Rafał Rutkowski.

„DOGMAN” – PREMIERA 14 WRZEŚNIA!!!
Rewelacja tegorocznego festiwalu Cannes! Złota Palma dla Najlepszego Aktora.
Mieszkańcy włoskiego miasteczka wiedzą, że Marcello, miejscowy psi fryzjer, nie skrzywdziłby nawet muchy. Niepozorny, ale lubiany przez wszystkich, dzieli swój czas między pracę, wychowywanie córki i okazjonalny handel kokainą. Z powodzeniem unika kłopotów, przynajmniej dopóki nie pojawia się Simone – trzęsący całą okolicą, wiecznie naćpany osiłek. Kiedy po raz kolejny bezwzględnie wykorzysta naiwność Marcella, psi fryzjer będzie musiał się odgryźć.
Produkcja: Włochy, Francja; gatunek: dramat; 2018, 102 min.; reżyseria: Matteo Garrone; scenariusz: Ugo Chiti, Matteo Garrone; obsada: Marcello Fonte, Edoardo Pesce, Nunzia Schiano, Adamo Dionisi.

„KAMERDYNER” – PREMIERA 21 WRZEŚNIA!!!
„Kamerdyner”, nowy film Filipa Bajona, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami i opowiedziana z epickim rozmachem historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.
Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub
na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.
Produkcja: Polska; gatunek: dramat, historyczny; 2018, 132 min.; reżyseria: Filip Bajon; scenariusz: Mirosław Piepka, Michał S. Pruski, Marek Klat ; obsada: Janusz Gajos , Sebastian Fabijański, Marianna Zydek, Anna Radwan.
Ceny biletów: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł, ulgowy wtorek 14 zł.
www.kinomoskwa.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4