Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dziesiąte urodziny kina Fenomen!!!

X urodziny kina FenomenPierwszy seans w ówczesnym kinie WDK, po pięcioletniej przerwie, odbył się w piątek, 19 grudnia 2008 roku.
Za nami blisko dekada działalności Działu Edukacji Filmowej i Działalności Kinowej WDK – pora na okolicznościowe podsumowanie i, być może, krótką chwilę na wspólne snucie planów na dalszą, Fenomenalną przyszłość :)
Bądźcie z nami w ten grudniowy sobotni wieczór!!!

W programie:
- spotkanie z Redaktorem Danielem Wyszogrodzkim z okazji premiery jego najnowszej książki „Ale musicale!”,
- JEDYNY pokaz odrestaurowanej wersji animowanego filmu muzycznego “Żółta łódź podwodna” w reż. George’a Dunninga,
z muzyką zespołu The Beatles!!!
- na zakończenie wieczoru – słodka niespodzianka w holu kina i możliwość zakupu książek Naszego Gościa w specjalnych cenach, wraz z możliwością uzyskania pamiątkowej dedykacji!!!
WSTĘP WOLNY!!!
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!!
Wejściówki do odbioru w kasie kina: 41 36 55 148 / 149

„Ale musicale!” to pierwsza książka w języku polskim obejmującą tak szeroko temat musicalu – najbardziej popularnego gatunku teatru muzycznego.
Znajdziemy tu opowieści o tak ważnych musicalach, jak „West Side Story”, „Jesus Christ Superstar”, „Koty” czy „Les Misérables”. Ale także opisy najnowszych sensacji – spektakli „Księga Mormona” i „Hamilton”.
Znajdziemy anegdoty o twórcach, takich jak George Gershwin i Leonard Bernstein, ale także Andrew Lloyd Webber. Nie brak w książce także danych o premierach, sukcesach i porażkach, biletach i płytach. Jednak najcenniejszym walorem tego obszernego tomu, jest jego spójność, bo odszukamy w nim klucze do zrozumienia fenomenu, jakim jest musical.
Jeden artykuł sprawia, że sięgamy po kolejne. A nasze poszukiwania układają się w fascynującą podróż: od kompozytora do teatru, od premiery do sukcesu, od Broadwayu po Warszawę…

O autorze:
Daniel Wyszogrodzki. W latach 2007–2015 kierownik literacki Teatru Muzycznego ROMA. Autor popularnej książki biograficznej Satysfakcja – The Rolling Stones. Redaktor wielu edycji płytowych, jak choćby serii Świecie nasz. Dzieła wszystkie Marka Grechuty. Tłumacz utworów Boba Dylana i Leonarda Cohena. Brał bezpośredni udział w polskich produkcjach najsłynniejszych światowych tytułów, a Teatr ROMA wystawił w jego przekładzie m.in.: Koty, Upiora w operze i Mamma Mia! Dla Teatru Rozrywki w Chorzowie przygotował przekłady musicali Oliver!, Producenci czy Niedziela w parku z Georgem. Dla Opery Podlaskiej przełożył musical Doktor Żywago, dla Teatru Muzycznego w Gdyni Gorączkę sobotniej nocy. Od roku 2015 wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie.

Do zobaczenia w kinie!!!

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 8